BiHHercegovinaSportVijesti

Odjava, 23. kolo Druge lige FBiH

U subotu, u Čapljini, domaća NK Čapljina je ugostila NK Grude. Ante Pažin je u 10. minuti doveo domaće u rezultatsku prednost, 1:0, u 47. minuti Mikulić je postavio konačnih, 1:1.

Na nedjeljnim utakmicama, u prvom poluvremenu u Livnu, NK Troglav je ugostio NK Stolac, golom Stankovića u 42. minuti, NK Stolac je poveo, 0:1, u 63. minuti Marić je povećao na 0:2.

U Međugorju NK Međugorje je bio domaćin FK Turbini koja je u 13. minuti golom Čilića povela 0:1, u drugom poluvremenu, domaća ekipa je postigla četiri gola. U 56. minuti Čakić je izjednačio na 1:1, u 71. minuti Miličević je doveo NK Međugorje u prednost 2;1, da bi Vasilj sa dva postignuta gola, 77. i 80. minuta doveo do konačnnih 4:1.

U Gornjem Vakufu-Uskoplju, NK Sloga je bila domaćin NK Brotnju, NK Sloga je golovima Abazovića u 45. i 67. minuti savladala FK Brotnjo, 2:0.

U Višićima, NK Višići su ugosili NK Kamešnicu koja je u 4. minuti golom Milardovića povela 0:1, u 19. minuti Stanić je povećao na 0:2, potom je Pavo Čeko postigao četri gola, za 0:6 (40’, 48’ 63’ i 70’), da bi Bunoza u 85. minuti, za 1:6, a tačku na i na ovoj goleadi je stavio Omazić u 88. minuti za 1:7.

NK Ljubuški je bio domaćin NK Neumu. Marko Čuljak je postigao oba gola za domaće, 2:0, a Mustapić je u 10. minuti postigao gol za 2:1.

Čapljina : NK Čapljina – NK Grude 1:1 (Pažin 10’ /Mikulić 47’),

Međugorje : NK Međugorje – FK Turbina 4:1 (Čakić 56’ Miličević 71’ Vasilj 77’ 80 /Čilić 13’),

Gornji Vakuf – Uskoplje : NK Sloga – NK Brotnjo 2:0 (Abazovič 45’ 67’),

Višići : NK Višići – NK Kamešnica 1:7 (Bunoza 85’ / Milardović 4’ Stanić 19’ Čeko 40’ 48’ 63’ 70, Omazić 88’),

Ljubuški : NK Ljubuški – NK Neum 2:1 (Čuljak 21’ 45+3'/ Mustapić 10’),

Mostar : NK Kruševo – NK Rama 4:1 (Čule 53’ Raguž 61’ Medić 67’ Džeba 83’ / Dedić 69’),

Livno : NK Troglav 198 – NK Stolac 0:2 (Stanković 42’ Marić 63’),