BiHSportVijesti

Odigrane utakmice 23. kola Prve lige FBiH

U Tomislavgradu, četvreroplasirani NK Tomislav je ugostio FK Rudar iz Kaknja, Čago je u 18. minuti doveo Kakanjce u prednost 0:1,

Zenički Čelik je bio domaćin gračaničkom NK Bratstvu, koje je golom Smajića u 22. minuti stekao prednost, 0:1,

Trećeplasirana ekipa FK Goražde je ugostila ekipu BFK Simm Bau, u 26. minuti Dučić je doveo Goraždane u prednost, 1:0, u 75. minuti Vladić je izjednačio na 1:1.

Fenjeraš Mladost Doboj Kakanj je dočekao lidera FK Slobodu, koja je već u 15. minuti stekla prednost preko Husejnovića, 0:1, šest minuta kasnije Delić je povećao na 0:2.

Gradačaka NK Zvijezda dočekala je OFK Gradinu i već u 4. minuti preko Tarika Here stekli prednost, 1:0, u 18. minuti Huseinbašić je pogodio za 2:0,

FK Radnik je ugostio bihaćko NK Jedinstvo, u 19. minuti Nargilić je doveo FK Radnik u prednost, 1:0, u 36. minuti Bešić je pogodio, 2:0,

Debitanti u Prvoj ligi FBiH, FK Gornji Rahić je bio domaćin tešanjskom NK TOŠK-u koji je već u 3. minuti golom Sejmenovića stekao prednost, 0:1, u 45. minuti Mahmud je izjednačio na 1:1, da bi Mehmedović u 89. minuti svojim golom donio veliku pobjedu, 2:1 .

Olovska Stupčanica je ugostila će banovićku ekipu FK Budućnost, Mehanović je u 16. minuti doveo domaći sastav u prednost, 1:0, u 34. minuti Božić je povećao prednost Stupčanica na 2:0, Božić je u 34. minuti povećao na 3:0, Diallo je u 90. minuti postavio konačnih 3:1.

Zenica : NK Čelik – NK Bratstvo 0:1 (Smajić 22’)

Goražde : FK Goražde – BFK Simm Bau 1:1 (Dučić 26’ /Vladić 75’)

Doboj, Kakanj : FK Mladost – FK Sloboda 0:2 (Husejnovič 15’ Delić 21’)

Gradačac : NK Zvjezda – OFK Gradina 2:0 (Hero 4’ Huseinbašić 18’)

Gornji Rahić: FK Gornji Rahić – NK TOŠK 2:1 (Mahmud 45+2'Mehmedović 89'/Sejmenović 3’)

Olovo : NK Stupčanica – FK Budućnost 3:1 (Mehanović 16’ 53’ Božić 34’ /Diallio 90’)

Tomislavgrad : NK Tomislav – FK Rudar 0:1(Čago 18’)

Hadžići : FK Radnik – NK Jedinstvo 2:0 (Nargilić 19’ Bešić 36’)