BiHKonjicSportVijesti

Velež savladao Igman

U okviri 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Velež je na stadionu ”Rođeni’ ugostio Igman iz Konjica.

Velež je savladao Igman rezultatom 2:0.

Domaći su odmah krenuli agresivno prema golu gostiju. U 14. minuti Velež je poveo. Vehabović je ubacio loptu u šesnaesterac Igmana, Šikalo dobro šutira glavom i lopta pogađa prečku, potom i stativu,a u mrežu je ubacio Nermin Haskić za 1:0.

Igrao se 19. minut kada je Vehabović oprobao svoj šut iz slobodnog udarca, ali je prebacio gol.

Tri minute poslije zaprijetili su gosti preko Džankovića, ali je njegov šut izblokiran. U 30. minuti Hrkač je dobro šutirao sa 25 metara, ali je zatresao spoljni dio mreže.

Isti igrač bio je precizan u u 36. minuti i kada je sa nekih 20 metara matirao Ćemana. Nekoliko minuta poslije Suljić je bio neprecizan.

U 57. minuti Sjajna prilika za Velež, Šikalo je sa sedam metara šutirao ali Ćeman odlično interveniše.

u 67. minuti ponovo je zaprijetio Velež ovog puta je pokušaj Pršeša izbolokiran od strane gostujućih igrača.

U daljem roku utakmice nije bilo velikih prilika, Oreč je u 74. centrirao, ali su to gosti otklonuli.

Približavao se kraj utakmice i nije bilo previše prilika, tesko je bilo za goste da vrate rezultatiski zaostatak.