BiHHercegovinaSportVijesti

Odjava, 16. Kolo Druge lige FBiH

Odigrano je 16. kolo Druge lige FBiH, grupa Jug koje su u Čapljini otvorili NK Čapljina i NK Kruševo, u 20. minuti golom Luke Medića – Filipa, NK Kruševo je došlo u prednost od 0:1, da i konačnih 1:1 postavio Ante Pažin u 45. minuti.

U nedjelju 17. marta, odigrano je šest utakmica na kojima su domaće ekipe pobijedile na svim susretima, derbi kola je odigran u Buturović Polje između dvije prvoplasirane ekipe, FK Klisa i NK Ljubuškog, ovaj derbi je zasluženo pripao FK Klisu, 2:1, golove za hercegovački Hofenheim su postigli Kudra i Jahić, za NK Ljubuški Čuljak.

U Stocu domaći NK Stolac je bio domaćin NK Rami, NK Stolac je golom Stankovića pobijedio NK Ramu, 1:0.

NK Grude su ugostile NK Neuma koje su savladale Neum, 2:0, golovima Aničića i Zučića.

U Livnu NK Troglav za rivala je imao NK Višiće, slavio je NK Troglav 3:0, golovima, Banovića, Perkovića i Karadže.

U Međugorju NK Međugorje je ugostilo gornjevakufsku Slogu koje je pobijedilo 2:0 (Bandić, Vasilj)

Jablanička FK Turbina je na svom stadionu bila domaćin pretposljednjoj NK Kamešnici, golom Zukića slavili su domaći, 1:0.

Čapljina : NK Čapljina – NK Kruševo 1:1 (Pažin /Medić Luka – Filip 20’

Buturović Polje : FK Klis – NK Ljubuški 2:1 (Kudra 5’ Jahić 26’ /Čuljak 11’ ),

Stolac : NK Stolac – NK Rama 1:0 (Stanković 71’ ),

Grude : NK Grude – NK Neum 2:0 (Aničić 28’ Zučić 62’),

Livno : NK Troglav – NK Višići 3:0 (Banović 33’ Perković 64’ Karadža 82’ ),

Međugorje : NK Međugorje – NK Sloga 2:0 (Bandić 63’ Vasilj 82’) ,

Jablanica : FK Turbina – NK Kamešnica 1:0 (Zukić 20’ ) .