BiHHercegovinaSportVijesti

Odjava, 17. kolo Prve lige FBiH

Odigrano je 17. Kolo Prve lige FBiH, prvi gol je pao u Hadžićima gdje je Radnik golom Bešić već u 2. minuti poveo 1:0, što je i konačni rezultat ovog susreta.

Stupčanica je ugostila NK Tomislav, domaći su golom Mehanović u 19. minuti stekli prednost, u 42. minuti isti igrač je povećao na 2:0, da bi Šiško u posljednoj minuti pogodio za NK Tomislav, 2:1. U drugom poluvremenu Shuaib Abdullfatai u 74. mnuti je donio prednost Stupčanici, 3:2, za vrijednu pobjede NK Stupčanice.

U Goraždu FK Rudar je bio domaćin FK Rudaru Kakanj koji je preko Hubanića u 13. minuti doveo Kakanjce u prednost od 0:1, što je i konačni rezultat.

Gradačačka Zvijezda je ugostila gračaničko Bratstvo, u 40’ minuti Taliisoon Da Sliva je zatresao mrežu NK Bratstva za 1:0, što je bio dovoljno za pobjedu NK Zvijezde.

Hadžički Radnik je bio domaćin, za rivala je imao FK Čelik, u 2’ minuti Bešić je doveo domaće u prednost, 1:0, za veliku pobjedu domaćeg sastava.

U Doboju kod Kaknja FK Mladost je dočekala FK Gornji Rahić, u prvom poluvremenu mreže su mirovale da bi Anis Ćosić u 61. minuti donio radost gostima za 0:1 i veliku pobjedu gostiju.

U Srebreniku OFK Gradina je odigrala protiv NK TOŠK – a koji je u 67. minuti preko Đelibašića ostvario prednost 0:1, do kraja mreže su mirovale, da bi uslijedilo veliko slavlje Tešnjaka.

Posljdnji susret ovog kola su u nedjelju 17. marta u Bihaću odigrali NK Jedinstvo i FK Sloboda koja je slavila rezultatom 2:1, golovima Kalesić 2 gola, strijelac za domaće je bio Smailović.

Goražde : FK Goražde – FK Rudar 0:1 ( Hubanić 13’ ),

Doboj Kakanj : FK Mladost – FK Gornji Rahić 0:1 (Ćosić 61’ ),

Bihać : NK Jedinstvo – FK Sloboda 1:2 (Smailović 58'/ Kalesić 44’ 73’ ).

Banovići : – FK Budućnost – BFK Simm Bau 3:0 (Saletović 7’ Trumić 30’ Husić 33’ / ),

Hadžići: FK Radnik – FK Čelik 1:0 ( Bešić 2’ ),

Olovo : NK Stupčanica – NK Tomislav 3:2 (Mehanović 19’ 42’ Shuaib Abdullfatai 74'/ B. Šiško 45’ D. Šiško 58’)

Gradačac : NK Zvijezda –NK Bratstvo 1:0 (Tallison Da Silva 40’ ),

Srebrenik : OFK Gradina – NK TOŠK 0:1 ( Đelibašić 67’ ),