BiHSport

MATCHDAY/ Željo u Azerbejdžanu igra meč za treće pretkolo Konf. lige

Azerbejdžanski Neftci i Željezničar večeras od 19,00 sati igraju revanš duel drugog pretkola kvalif. za Konf. ligu.

Utakmica se igra u Bakuu, a prvi duel odigran na Grbavici prije sedam dana okončan je rezultatom 2:2.

Željo je dva puta vodio u prvoj utakmici, ali je Neftci u 94. minuti stigao do poravnanja i izbjegao poraz.

Plavima je Baku već bio sretan u tekućoj sezoni. Željo je u prvom pretkolu izbacio bjeloruski Dinamo, a revanš utakmica odigrala se upravo u glavnom gradu Azerbejdžana.

Bjeloruski timovi zbog sankcija UEFA-e ne mogu igrati na domaćem terenu, pa se revanš duel Dinama i Želje igrao u Bakuu (prvi susret u Sarajevo završen rezultatom 2:2) te je naš predstavnik pobijedio sa 2:1 i prošao dalje.

Trener Želje Nermin Bašić ima mnogo problema uoči večerašnjeg duela. Sigurno neće moći računati na suspendovanog Drinu, dok su upitni nastupi povrijeđenih Rustemovića, Cocalića, Štilića, Jašarevića i Amoaha.

Adrian Mutu, trener Neftcija, vjerovatno neće na raspolaganju imati Koffija. Koffi je na Grbavici ušao u igru u drugom poluvremenu, ali je morao izaći zbog povrede i male su šanse da će zaigrati u revanšu. Ostali fudbaleri bi trebali biti u rosteru.