BiHHercegovinaSportVijesti

Doigravanje BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice

Hadžići : ŽRK Hadžići – ŽRK Grude, Dvorana KSIRC Hadžići, sudije: Amar Konjičanin i Dino Konjičanin, oba Visoko, gledalaca 1000, delegat Zdenko Alpeza (Mostar). Sedmerci: ŽRK Hadžići 6 (4), ŽRK Grude : 8(4), isključenja : ŽRK Hadžići : 6 minuta, ŽRK Grude : 10 minuta;

ŽRK Hadžići : Spiljak, Stojanović 4’ Hadžiabdić 6, Čahtarević 1, Čajić, Ganić, Halebić 2, Kulić 7 (4), Selimović, Lokvančić, Duratbegović, Bošnjak 2, Blečić, trenerica Alma Hadžović;

ŽRK Grude : Mart. Šumelj, Vukosavljević, Rašić, Marić, Mat. Šumelj 2, Jareb, Petković 5(2), Lugonjić 3, Bošnjak 1, Džidić, Sesar, Lovrić 4, Vistorop 4, Petrović 9(2), Zajmović, trenerica : Zlata Zubac;

U subotu 4. maja odigrano je 2. kolo doigravanja za prvaka BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice. U Hadžićima se sastaju ŽRK Hadžići i ŽRK Grude koje su u 1. kolu doigravanja u Grudama savladale OŽRK Krajinu.

Derbi utakmica ovogodišnje sezone Premijer lige BiH za rukometašice je u potpunost opravdala očekivanja prepune dvorane. Veoma dobru utakmicu ekipe su otvorile ispitivanjem snaga, te početnim vođstvo domaće ekipe 1:0 i 2:1, što je jedino vođstvo domaćina u ovoj utakmici. Izjednačena igra i rezultat su trajali 15 minuta, kod rezultata, 5:5. Nakon toga Gruđanke kontrolišu utakmicu, prednost se kretala od 1 do 6 golova. Domaće nisu odustajale od pokušaja da preokrene rezultat. Ipak, aktuelne prvakinje pokazale snagu, karakter i kvalitetu koja ih drži godinama na vrhu bh ženskog rukometa. Odbrana je bila čvrsta, pokretljiva, agresivna u granicama, a napad dovoljno učinkovit za sigurnu pobjedu u najvažnojoj utakmici do sada u sezoni.

Sjajna podrška sa prepunih tribina, od više od 1000 gledalaca koji su gromoglasno podržavali domaće rukometašice, puno je djelovala i više motivisala Gruđanke, kojima je bio dodatni motiv za sjajnu igru koju su prikazale.

Kao i obično, ne ističemo bilo koju djevojku, ali ovog puta je bilo vidljivo da je glavni igrač bila timska igra, odgovornost, dosljedno ispunjavanje svih zamisli trenerice Zlate Zubac, i uz to velika borbenost.

Tako su Gruđanke, koje su mnogi otpisali, nakon ove utakmice postale naozbiljniji kandidat za obranu naslova, to jest osvajanje 9. titule prvakinja BiH.