BiHSport

Rezultati, 20. kolo Premijer BiH za rukometašice

Grude neumoljive, Borac u gostima pobjedio Miiru, Knežpoljka, Slogu, Ilidža Izviđača

Odigrano je 20. Kolo Premijer lige BiH za rukometašice, osmostruke prvakinje ŽRK Grude i dalje su maksimalne sa svim pobjeda, ovaj put su savladale Zrinjski 38:23, Ilidža je kao domaćin savladala Izviđač 24:23, Borac u Prijdoru Miru 34:33, dok je Knežpoljka visoko porazila na svom parketu gornjevakufsku Slogu 32:20, utakmica Krivaja – Jedinstvo Brčko igra se u srijedu 3. maja.

11. ŽRK Mira 18 3 0 15 508:616 4

Parovi, 21. kolo, Ljubuški : ŽRK Ljubuški – ŽRK Krivaja , Brčko : ŽRK Jedinstvo Brčko – ŽRK Grude, Banja Luka : ŽRK Borac – ŽRK ilidža , Mostar: ŽRK Zrinjski – ŽRK Hadžići , Gornji Vakuf /Uskoplje : Sloga 2013 – ŽRK Mira , slobodna ekipa ŽRK Knežpoljka .

ŽRK Grude – ŽRK Zrinjski 38:23 (25:8)

Grude, SD Bili Brig, gledalaca : 100, sudije : Žarko Hrstić i Ante Rašić oba Ljubuški, delegat : Zdenko Alpeza (Mostar), sedmerci : ŽRK Grude 3 (3), ŽRK Zrinjski 8 (7), isključenja: , ŽRK Grude : 2 minuta, ŽRK Zrinjski 6 minuta .

ŽRK Grude : Mar. Šumelj, Mat. Šumelj 1, Miloš, Boban 5, Petković 8, Lugonjić 3, Bošnjak 4, Džidić, Vujisić, Lovrić 8, Karačić, Vukoja, Zubac 2, Rašić, Jovana Ilić 7 . Trenerica : Zlata Zubac .

ŽRK Zrinjski : Sofić, Rozić 9, Pintul 3, Glibo, Rajić, Blažević, Radoš 1, Marojević, Kolobarić, Mihalj, Delić, Gagro , Čajdić 4, Milanović 6. Trenerica : Ivana Mlakić.

Gruđanke i dalje nastavljaju sa maksimalnim učinkom, pobjedama, ovaj put su savladale mostarski Zrinjski 38:23, prvi dio su dobile rezultatom 25:8, u drugom poluvremenu su odigrale u izmjenjenom sastavu . Karla Lovrić i Teodora Petković su dale po 8 golova, Joisipa Ilić 7, Anja Boban 5 i Lea Bošnjak 4 gola