BiHSport

Odjava 24. kola Prve lige FBiH,pobjeda Goražda u derbiju

Pobjede Goraždana u derbiju kola protiv Zvijezde, u Banovićima postignuto 6 golova, 3:3, visoka Pobjeda Tomislava protiv Mladosti 3:0.

Odigrano je 24. kolo m:tel Prve lige FBiH, derbi kola je održan u Goraždu gdje je trećeplasirani istomieni sastav ugostio gradačaćku Zvijezdu, Ramović je doveo Goraždane u prednost 1:0 u 38 minuti, u drugom poluvremenu Mujagić je u 56 minuti poravnao na 1:1. U drugom poluvremenu Blagojević je doveo domaće u prednost u 71 minuti za 2:1. U 76. Minuti Mujagić izjednačuje na 2:2, a Blagojević svojim drugim golom donosi pobjedu Goraždanima 3:2 u 86 minuti.

U Gračanici domaće šestoplasirano Bratstvo, 33 boda za rivala imala najprijatnije iznenađenje olovsku petoplasiranu Stupčanicu . U 17 minuti Aletić dovodi goste u vodstvo 0:1 u 36 minuti da bi Karahmetović u 36 povečao prednost Stupčanice 0:2, u nadoknadi izgubljenog vremena Šer je postavio konačnih 1:2 za veliko slavlje gostiju..

U Srebreniku OFK Gradina je bila domaćin Travniku, u prvom poluvremenu Spahić je doveo domaći sastav u 8 minuti 1:0, što je i konačni rezultat.

Četveroplasirana banovčka Budućnost I sastav BFK Simm Bau su odigrali 3:3, u 12 mnuti Piljug je doveo goste u prednost od 0:1, da bi tri minute kasnije Huseinspahić izjednačio na 1:1, Piljug je svojim drugim golom ponovo doveo svoju ekipu u prednost u 1:2 u 35 minuti, a, Poturalić pet minuta kasnije povečao prednost gostiju, 1:3. U 83 minuti Trumić je smanjio prednost gostiju 2:3, da bi Gogić u 90’ izjednačio na 3:3.

U Tomislavgradu Tomislav je ugostio Mladost DK je visoko porazio ekipu Mladosti iz Doboja kod Kaknja 3:0, goolove su postigli Šer 2 i Mihalj.

Kakanjski Rudar koji je u drugom dijelu tabele je zabilježio desetu pobjedu protiv bihaćkog Jedinstva, vodeći pogodak za Kakanjce je postigao Kobilica postigao u 20 minuti iz penala, u drugom poluvremenu na 2:0 je povečao prednost domaćih Imamović. Luka Merdović je u 71 minuti smanjio na 2:1, što je i konačni rezultat.

Ovo kolo su nedljeljnim utakmica zatvorili, GOŠK protiv Radnika kojeg je savladao rezultatom 3:1 i TOŠK koji je golom Smajića savladao Radnika iz Hadžića .

Rezultati,

Srebrenik : OFK Gradina – NK Travnik 1:0 ( Spahić 8 ‘ )

Gračanica : NK Bratstvo – NK Stupčanica 1:2 (Šer 90+4’ / Aletić 17 ‘ Karahmetović 36 ‘ ) .

Goražde : FK Goražde – NK Zvijezda 3:2 (Ramović 38’ Blagojević 71’ 86'/ Mujagić 56 ‘ 82’ ) .

Gabela : NK GOŠK – FK Radnik 3:1 (Šero 27 ‘ Hasukić 61 ‘ Baltić 71 ‘ / Abubakar 43’ ) .

Banovići: FK Budućnost – BFK Simm Bau 3:3 ( Huseinspahić 15 ‘ Trumić 84 ‘ Gogić 90 +3”/ Piljug 12' 35’ Poturalić 40 ‘ ).

Tomislavgrad : NK Tomislav – FK Mladost DK 3:0 (Šiško 45 +1’ 53’ Mihalj 63’ ).

Kakanj : FK Rudar – NK Jedinstvo 2:1 (Kobilica 20 ‘ iz 11m. Imamović 55 ‘ / Merdović 66 ‘ ) .

Tešanj : NK TOŠK – FK Radnički 1:0 (Smajić 9 ‘ ) .

16. FK Radnički 24 4 5 15 27:46 17

Parovi, 25. kolo, subota, 8.maj u 17:00 sati, Olovo : NK Stupčanica – OFK Gradina , Travnik : NK Travnik – NK Zvijezda , Bihać : NK Jedinstvo – NK Bratstvo , Hadžići : FK Radnik – NK Tomislav , Doboj, Kakanj : FK Mladost – NK TOŠK , Banovići : FK Budućnost – FK Goražde, Maglaj : BFK Simm Bau – NK GOŠK , Lukavac : FK Radnički – FK Rudar .

Strijelci,

15 – golova, Ajddin Mujagić (NK Zvijezda),

13 golova, Nihad Šero (NK GOŠK),

12 – Nikola Šiško (NK Tomislav),

11 – Petar Banović (NK Tomislav, Husein Poturalić (BFK Simm Bau),

10 – Aldin Hrvanović (NK Stupčanica), Luka Merdović (NK Jedinstvo)

9 – Sedin Ljuca (NK Bratstvo), Eldin Mehmedović (OFK Gradina),

8 – Kenan Dervišagić (OFK Gradina), Eldin Fačić (NK Zvijezda), Anel Husić (FK Budućnosst), Armin Imamović (fk Rudar), Munib Karahmetović (NK Stupčanica)….

FK Goražde – NK Zvijezda 3:2 (1:0)

Goražde, Stadion Midhat Drljević, Goražde, gledalaca : 400, glavni sudija : Aldin Sofić (Zenica), pomoćnici : Edis Trklja (Sarajevo) i Sanel Alihodžić (Zenica, četvrti sudija : Ermin Hadžović (Sarajevo), delegat : Benjamin Terzić (Zenica, posmatrač suđenja : Eldis Prošić (Cazin). Strijelci : 1:0 – Ramović (38), 1:1 – Mujagić (56), 2:1 – Blagojević (71), 2:2 – Mujagić (82), 3:2 – Blagojević (86). Žuti kartoni : Tatar (FK Goražde), Avdić, Mujagić, Vintonji (NK Zvijezda) . Igrač utakmice : Darijo Blagojević (FK Goražde).

FK Goražde : Čalaković, Antić, Dučić, Konjalić (od 80. Haznadar), Handžić (od 88. Ayoub ), Ramović (od 70. Mojović), Salanović, Blagojević, Tatar, V. Islamagić, Panjeta. Trener :Dženan Hošić.

NK Zvijezda : Aljkanović, Mišić (od 46. Bijelić), Duraković (od 88. Begović), Škrijelj, Kalesić, Avdić, Savinović (od 16. Hasanović) , Assaf, Mujagić , Vintonji (od od 74. Biberkić), Aloian. Trener : Nihad Kadić.