BiHSportVijesti

Odigrane su utakmice 24. kola Prve lige FBiH

BFK Simm Bau je bio domaćin FK Gornjem Rahiću, u 25. minuti Mehmedović je doveo goste u prednost, 0:1, da bi dvije minute kasnije, Vladić poravnao na 1:1, u 76. minuti Vazda je doveo domaće u prednost, 2:1, da bi Vladić svojim drugim golom u 90. minuti povećao na 3:1.

Lider FK Sloboda je ugostila FK Goražde i tek u 70. minuti Delić je svojim golom doveo lidera na tabeli do vođstva 1:0.

U Srebreniku OFK Gradina za rivala je imala NK Stupčanicu, koja je u 37. minuti preko Božića povela 0:1, u 76. minuti Islamagić je pogodio za 0:2.

Gračaničko Bratstvo je na svom stadionu ugostio NK Tomislava, u 23. minuti Husein Poturalić je doveo domaće u vođstvo, 1:0, u 76. minuti Ćosić je postavio konačnih 2:0.

Banovićka Budućnost je ugostila FK Radnika iz Hadžića, u nadoknadi izgubljenog vremena, u 45+1’, Edin Trumić je doveo domaće u prednost, 1:0, u 71. minuti Nargilić je izjednačio na 1:1, da bi Saletović u 79. minuti pogodio za 2:1 za domaće.

Kakanjski FK Rudar je bio domaćin NK Zvijezdi iz Gradačca, u 10. minuti Emin Trnka je doveo NK Zvijezdu u prednost, 0:1, da bi Hrustanović u 78. minuti poravnao na 1:1

Bihaćko Jedinstvo je ugostilo fenjeraša FK Mladost Doboj Kakanj, u 36. minuti Benjamin Kurić je doveo Bišćane u prednost, 1:0, u 70. minuti na 2:0 povećao je Imamagić u 70. minuti.

Ovo kolo je u nedjeljnom terminom NK TOŠK ugostio NK Čelik, domaći su slavili 2:0, oba gola je dao Dizdarević.

Tešanj : NK TOŠK – NK Čelik 2:0 (Dizdarević 73’ 84’)

Maglaj : BFK Simm Bau – FK Gornji Rahić 3:1 ( Vladić 27’ 90’ Vazda 76’ /Mehmedović 25’)

Tuzla : FK Sloboda – FK Goražde 1:0 (Delić 70’)

Srebrenik : OFK Gradina – NK Stupčanica 0:2 (Božić 37’ Islamagić 76’)

Gračanica: NK Bratstvo – NK Tomislav 2:0 (Poturalić 23’ Ćosić 76’)

Banovići : FK Budućnost – FK Radnik 2:1 (Trumić 45+1’ 79’ Saletović 79’ /Nargilić 71’)

Kakanj : FK Rudar – NK Zvijezda 1:1 (Hrustanović 78'/Trnka 10’)

Bihać: NK Jedinstvo – FK Mladost 2:0 (Kurić 36’ Imamagić 70’)