HercegovinaSportVijesti

Odjava, 24. kolo Druge lige FBiH

Sve utakmice 24. kola Druge lige FBiH su odigrane u nedjelju 5. maja.

U Grudama, NK Grude su bili domaćini FK Klisu, NK Grude je golom Marića u 54. minuti slavila 1:0.

Jablanička FK Turbina je ugostila livanjski sastav NK Troglav 1918, prvi gol je pao u Jablanici gdje je FK Turbina golom Bečića u 4. minuti povela, 1:0, u 25. minuti Zukić je pogodio za 2:0, u 66. minuti isti igrač je povećao na 3:0, a Vrgoč je u 75. minuti postavio konačnih 3:1.

U Neumu NK Neum za rivala je imao lidera na tabelu NK Kruševo, NK Neum je u 11. minuti preko Matića stekao prednost, 1:0, da bi u 45. minuti za NK Kruševo Džeba izjednačio na 1:1, u drugom poluvremenu u 48. minuti Vujnović je doveo domaće u prednost, 2:1, da bi Džeba svojim drugim golom u 75. minuti izjednačio na 2:2.

U Podumu kod Livna, pretposljednja NK Kamešnica je dočekala gornjevakufsku NK Slogu, Stanić je u 40. minuti doveo domaće u prednost, 1:0, u posljednoj minuti prvog poluvremena Milardović je povećao na 2:0.

Čitlučki NK Brotnjo je ugostio NK Međugorje, u 52. minuti Ćorić je doveo NK Brotnjo u vođstvo, 1:0, isti igrač je u 87. minuti postavio konačnih 2:0.

U Stocu NK Stolac je dočekao fenjeraša NK Čapljinu, u 15. minuti Previšić je doveo domaće u prednost, 1:0, u drugom poluvremenu NK Čapljina je za dvije minute postigla dva, gola, prvo je Urban u 48. pogodio za 1:1, da bi dvije minute kasnije Pažin donio rezultatsku prednst Čapljincima, 1:2, Pervan je u 84. minuti postavio konačni 1:3.

Prozorska NK Rama je za rivala imala sastav NK Višići, u 29. minuti Buntić je pogodio za vođstvo NK Višića, za 0:1, u 65. minuti Ivić je izjednačio na 1:1.

Grude : NK Grude – FK Klis 1:0 ( Marić 54’),

Jablanica: FK Turbina – NK Troglav 1918 3:1 (Bečić 4’ Zukić 25’ 66’ /Vrgoč 75’)

Čitluk: NK Brotnjo – NK Međugorje 2:0 (Ćorić 52’ 87’)

Podhum : NK Kamešnica – NK Sloga 2:0 (Stanić 40’ Milardović 45'+ 1’)

Neum : NK Neum – NK Kruševo 2:2 (Matić 11’ Vujnović 48'/ Džeba 45’ 75’)

Prozor – Rama : NK Rama – NK Višići 1:1 (Ivić’ /Buntić 29’)

Stolac : NK Stolac – NK Čapljina 1:3 (Previšić 15’ /Urban 48’ Pažin 50’ Pervan 84)

Parovi, 25. kola, srijeda, 08. 05. 2024:

U 17:00 sati, Višići : NK Višići – NK Neum, Mostar: NK Kruševo – NK Ljubuški, Gornji Vakuf/Uskoplje : NK Sloga – NK Rama, Međugorje : NK Međugorje – NK Kamešnica, Čapljina : NK Čapljina – FK Turbina, Buturović Polje : FK Klis – NK Stolac, Livno: NK Troglav 1918 – NK Brotnjo;