HercegovinaJablanicaKonjicSportVijesti

Domaći fudbal, odjava, 21. kolo Druge lige

U Livnu, NK Troglav je bio domaćin FK Klisu iz Buturović Polja, u 24. minuti Krstanović je doveo NK Troglav u vođstvo, 1:0, u 58. minuti Maid Graho je izjednačio na 1:1, da bi u 90. minuti Vrgoč pogodio za 2:1.

U Neumu, NK Neum za rivala je imao prozorsku NK Ramu, susret je završen nepopularnim rezultatom 0:0.

U Međugorju, NK Međugorje je ugostilo NK Grude, Petar Bandić je u 36. minuti doveo domaće u prednost, 1:0, Vasilj je u 66. minuti povećao na 2:0, da bi Sesar u 75. minuti smanjio na 2:1.

U Ljubuškom, NK Ljubuški je bio domaćin pretposljednoj ekipi NK Kamešnici koja je preko Frane Milardović u 39. minuti stekla prednost 0:1. Vištica je u 82. minuti izjedačio na 1:1, da bi tri minute kasnije Puljić svojim golom donio pobjedu NK Ljubuškom 2:1.

U Višićima, NK Višići su dočekali jablanički sastav FK Turbinu, u 12. minuti Mario Čerkez je doveo domaće u prednost 1:0, u 43. minuti Amir Hadžiomerović je izjednačio na 1:1. U 64. minuti Haris Zukić je doveo Jablaničane u rezultatsku prednost 1:2, da bi Midhat u 72. minuti povećao prednost Jablaničana 1:3, deset minuta kasnije, strijelac prvog gola za Višiće je smanjio na 2:3.

Rezultati:

Livno : NK Troglav 1918 – FK Klis 2:1 (Krstanović 24’ Vrgoč 90'/ Graho 58’)

Neum :NK Neum – NK Rama 0:0 .

Međugorje: NK Međugorje – NK Grude 2 1: (Bandić 36’ Vasilj 66'/Sesar 75’)

Ljubuški: NK Ljubuški – NK Kamešnica 2:1 (Vištica 82’ Puljić 85'/Milardović 39’)

Gornji Vakuf-Uskoplje: NK Sloga – NK Stolac (odgođeno zbog snijega)

Višići: NK Višići – NK Turbina 2:3 (Čerkez 12’ 82'/Hadžiomerović 43’, Zukić 64’, Keskin 72’)

Utakmica u Mostaru, NK Kruševo – NK Brotnjo igra se u četvrtak 18. aprila.