HercegovinaKonjicSportVijesti

Domaći fudbal, odjava, 18. kolo Druge lige FBiH

Ovo kolo u Drugoj ligi FBiH su u Jablanici otvorili domaća FK Turbina i NK Neum, koji je golom Marina Matića u 73. minuti doveo goste u rezultatsku prednost 0:1, ali su fudbaleri Turbine golovima Đelme u 82. minuti i Adisa Puce u 86. minuti, zabilježi pobjedu 2:1.

U Buturović Polju, FK Klis je ugosti sastav NK Višići koji je golom Akrapovića u 59. minuti donio pobjedu sastavu NK Višića.

Već u 2. minuti, u Čapljini, Pažin je doveo Čapljince u prednost u domaćem duelu s gornjavakfskom Slogom, da bi Cvitanović u 40. minuti povećao na 2:0, u 86’ i 89. minuti, za NK Slogu golove su dali Zukanović i Glavaš.

U Livnu, NK Troglav 1918 je ugostio NK Međugoje koje je u 10. minuti preko Bandića steklo prednost, 0:1, isti igrač je u 73. minuti povećao na 0:2.

U Čitluku, NK Brotnjo je ugostio NK Ramu, Ereiz i Ćorić su postigli golovima Ereiza i Ćorića za pobjedu Čitlučana.

U Grudama, istoimeni sastav je bio domaćin NK Kruševu, koji je prvi stekao prednost, strijelac Čule u 30. minuti 0:1, na 0:2 povećao prednost NK Kruševa na 0:2.

U Stocu, domaći NK Stolac je ugostio NK Ljubuški koji je golom Čuljka u 20. minuti pogodio za 0:1.

Rezultati:

Buturović Polje : FK Klis – NK Višići 0:1 (Akrapović 59’)

Livno : NK Troglav 1918 – NK Međugorje 0:2 (/Bandić 10’ 73’ )

Čapljina: NK Čapljina – NK Sloga 2:2 (Pažin 2’ Cvitanović 40'/Zukanović 86’ Glavaš 89’)

Jablanica: FK Turbina – NK Neum 2:1 (Dželmo 82’ Puce 86'/Matić 73’)

Čitluk: NK Brotnjo – NK Rama 2:0 ( Ereiz 20’ Ćorić 43’)

Stolac: NK Stolac – NK Ljubuški 0:1 (Čuljak 20’)

Grude: NK Grude – NK Kruševo 0:2 (Čule 30’ Medić Luka-Filip 35’)