BiHSportVijesti

Domaći fudbal, odjava, 19. kolo Prve lige FBiH

U Prvoj ligi FBiH u Hadžićima FK Radnik je bio domaćin NK Bratstvu koje je već u osmoj minuti steklo prednost preko Poturalića, 0:1, što je i kranji rezultat.

Gradačaćka NK Zvijezda je stekla prednost nakon što je igrač gostiju, Purač, u desetoj minuti pogodio sopstevenu mrežu, 1:0, Antić je u 50 minuti povećao na 2:0, a Mujčić u 76’ povečao na 3:0, da bi isti igrač u 79. minuti postigao autogol, za konačnih 3:1.

U Banovićima, FK Budućnost je golom Trumića, u desetoj minuti stekla prednost protiv NK Jedinastva iz Bihaća, 1:0, a Dupanović je u 84. Minuti postavio konačnih 1:1.

U Doboju kod Kaknja, FK Mladost je ugostila NK Tomislava koji je golovima Leillija i Šiška slavio protiv Mladosti 0:2, NK Stupčanica je visoko porazila kao domaćin NK TOŠK 4:0, Mehanović i Mujarić su postigli po dva gola.

FK Goražde je na svom terenu ugostio NK Čelik, slavili su domaći 2:0, u Srebreniku OFK Gradina je bila domaćin lideru na tabeli ekipi FK Slobode, susret je završen miroljubivo 1:1, pogađali su za domaće: Hasić, za goste Komazec. U Gornjem Rahiću, FK Gornji Rahić i FK Rudar su odigrali 0:0.

Gornji Rahić : FK Gornji Rahić – FK Rudar 0:0

Doboj Kakanj : FK Mladost – NK Tomislav 0:2 (Lelli 44’ Šiško 65’)

Srebrenik : OFK Gradina – FK Sloboda 1:1 (Hasić 90’ +3’ / Komazec 90’ + 8’)

Banovići : – FK Budućnost – NK Jedinstvo 1:1 (Trumić 10’ /Dupanović 84’)

Hadžići: FK Radnik – NK Bratstvo 0:1 (Poturalić 8’)

Olovo : NK Stupčanica – NK TOŠK 4:0 (Mehanović 52’ 90’ +1’ Mujarić 56’ 79’)

Gradačac : NK Zvijezda – BFK Simm Bau 3:1 (Purač 10’ (AG) Antić 50’ Mujčić 76’ / Mujčić 79 ( AG),

Goražde : FK Goražde – NK Čelik 2:0 (Rašević 60’ Jamaković 82’)