HercegovinaSportVijesti

Rezultati 15. kola Druge lige jug, FK Klis slavio protiv Neuma

Rezultati, 15. kolo Druge lige grupa Jug

U subotu 18. novembra odigrane su dvije utakmice.

FK Klis je u Buturović Polju dočekao NK Neuma koji je u 20. minuti preko Adema Kozića poveo sa 1:0, u 37’ Aid Kudra je povečao prednost FK Klisa na 2:0. U drugom poluvremenu Neum je u 76’ minuti preko Jure Lovrića za 2:1. U 80. minuti Muamer Vila je strijelac za povečanje Hercegovačkog Hofenheima na 3:1.

NK Čapljina je bila domaćin NK Ljubuškom, u istoj minuti kao u Buturović Polje, Ljubuški je golom Luka Bebeka steklo prednost, 1:0. U 37. minuti dolazi do izjednačenja, Pero Menalo je strijelac, 1:1. U 80. minuti Miličević je pogodio sopstevenu mrežu za 1:2 za NK Ljubuški.

Preostalih pet utakmica je odigrano u nedjelju, 19. novembra.

Derbi kola je odigran u Livnu gdje je Troglav 1918 bio domaćin lideru NK Kruševu, u prvom poluvremenu mreže su mirovale, u drugom djelu utakmice Turajlić je u 61. minuti dovaeo goste u prednost, 0;1

Jablanička Turbina na svom stadonu ugostila NK Brotnjo koje je golom Ereiza u nadoknadi izgubljenog vremena, pobjedilo Turbina 0:1.

NK Međugorje je ugostio sastav Višića, gosti se preko Bunoze u 35. minuti stekli prednost, 0:1, da bi tri minute kasnije Stanić izjednačio na 1:1. U drugom poluvremenu Miličević je u 49. minuti dovaeo domaće u prednost, 2:1, da bi najbolji strijelac lige Pažin dvije munte kasnije izjednačio na 2:2. U nadoknadi izgubljenog vremena 90’ +2 Bunoza je donio pobjedu Višićima.

NK Stolac za domaćeg rivala je imao NK Kamešnicu koja je golom StIpića u 34. inuti stekla prednost, 0:1.

Grude su bili domaćini NK Rami, susret je odigran bez golova.

Rezultati,

Buturović Polje : FK Klis – NK Neum 3:1 (A. Kozić 20’ Kudra 37’ Vila 80'/ Lovrić 76’) .

Livno : NK Troglav 1918 – NK Kruševo 1:1 (Vrgoć 82 / Turajlić 61’ )

Čapljina: NK Čapljina – NK Ljubuški 1:2 (Menalo 37’ /Bebek 20’ Miličević 80’ ) .

Jablanica: FK Turbina – NK Brotnjo 0:1 (Ereiz 90’ + 2’).

Međugorje: NK Međugorje – NK Višići 2:3 ( Stanić 38’ Miličević 59’ / Bunoza 35’ 90'+2, Pažin 51’ ) .

Stolac: NK Stolac – NK Kamešnica 0:1 (Stipić 34’) .

15. NK Čapljina 14 1 3 10 12:33 6

Parovi 16. kolo, Stolac : NK Stolac – NK Rama , Grude : NK Grude – NK Neum , Međugorje : NK Međugorje – NK Sloga, Livno : NK Troglav – NK Višići, Buturović Polje : FK Klis – NK Ljubuški, Čapljina : NK Čapljina – NK Kruševo, Jablanica : FK Turbina – NK Kamešnica, slobodna ekipa NK Brotnjo .

Lista strijelaca,

15 golova,

Ante Pažin (NK Višići),

12- Marko Čuljak (NK Ljubuški), Ivan Prskalo (NK Bbrotnjo)

10 – Jazvin Salko (NK Kruševo)

9 – Josip Vidović (HNK Brotnjo)

8 – Mirko Čule (NK Kruševo), Agić Armin (NK Sloga)

7 – Armin Abazović ( NK Sloga), Medić Luka – Filip (NK Kreševo), Josip Ivić (NK Rama).

6 – Pavo Čeko (NK Kamešnica), Mihovil Džeba(NK Kruševo), Nikola Granić (NK Ljubuški),

5 – Aid Kudra (FK Klis), Antonio Čuljak (NK Ljubuški), Jure Lovrić (NK Neum) ……

FK Klis – NK Neum 3:1 (2:0)

Buturović Polje, stadion Seid Padalović, gledalaca 100, glavni sudija : Tomisalav Blažević (Višići), pomoćnici : Alem Kruškonja (Mostar) i Emir Krivić (Konjic), delegat : Ivan Musa (Čitluk, strijelci : 1:0 – Kozić (20), 2:0 – Kudra (37), 2:1 – Lovrić (76), 3:1 – Vila (80) . Igrač utakmice : Ad Kudra (FK Klis), žuti kartoni : Mujala, Ovnović(FK Klis), Leženić (NK Neum).

FK Klis : Ćosić, Kozić, Šehić, Makan (od 70’ Hakalović), Kudra, Mujala (od 80’ Mujak), Trebović, Mušinović, Jahić (od 81’ Mehić),Vila (E. Graho od 84’), Brekalo (od 88’ Ovnović). Trener : Nedim Kudra.

NK Neum : Marić, Maslać, Raič (od 83’ Krmek), Balić (od 83’ Bogdanović , Čamo, Vujnović, Leženić, Lovrić, Vuletić ( 70’ Matić ), Mustapić, Šutalo. Trener : Ivica Matić .