HercegovinaSportVijesti

Rezultati 14. kola Druge lige jug, pobjeda Klisa u Prozoru

Pobjeda Klisa u u Prozoru protiv Rame, Sloga slavila u Višićima

U nedjelju 12, novembra odigrane su utakmice 14. Kola Druge lige FBiH, grupa, Jug, NK Rama je ugostila FK Klis, već u 7. Minuti Aid Kudra je doveo hercegovački Hofenhajm u prednost, 0:1. Prava drama u nadoknadi izgubljenog vremena u 90+2’ Jeličić je izjednačio na 1:1, a, Mujala Ajdin je u 90 +3’ donio tri boda FK Klisu, 1:2.

Lider Kruševo je u Mostaru dočekao Međugorje, gosti su preko Miličevića u 7. minuti poveli 0:1, dvije minute kasnije Salko Jazvin je izjednaio na 1:1.

Neum je ugostio Čapljinu, u 30’ Šutalo je pogodio mrežu Čapljine za 1:0,

Ljubuški je bio domaćin trećeplasiranom Troglavu 1918, u 64. minuti Čuljak je doveo Ljubušake u vodstvo, 1:0.

Čitlučko Brotnjo je na svom stadionu Bare za rivala imao NK Stolac, u prvom poluvremenu mreže su mirovale, od 55. minute počela je golijada, kada je Prskako doveo domaće u prednost, 1:0, sedam minuta kasnije izjednačio je Marić, 1:1, u 72. minuti Planinića vraća prednost Brotnju , 2:1, u 82. minuti Gaši povečava na 3:1.

Kamešnica je u Podhumu za rivala imala sastav Gruda, u 41. minuti autogolom Bašića Kamešnica je stekla prednost, 1:0, u 57. minuti Markota je poravnao na 1:1, da bi Bračić u 65. Minuti doveo Grude u prednost, 1:2, a Pavo Čeko je u 84, minuti izjednačio na 2:2.

Petoplasirani Višići su ugostili gornjevakufsku Slogu, Robert Bunoza je u 45. minuti pogodio za 1:0. U 75. minuti Abazović je izjednačio na 1:1, u 90. minuti Delač je pogodio za pobjedu Sloge 1:2.

Rezultati,

Prozor/Rama : NK Rama – FK Klis 1:2 (Jeličić 90+2'/Kudra 7’ Mujala 90+3’) .

Mostar : NK Kruševo – NK Međugorje 1:1 (Jazvin 9’ / Miličević 7’ )

Neum: NK Neum – NK Čapljina 1:0 (Šutalo 30’ ) .

Ljubuški: NK Ljubuški – NK Troglav 1918 1:0 (Čuljak 64’).

Čitluk : NK Brotnjo – NK Stolac 3:1 (Prskalo 55’ Planinić 72’ Gaši 82’ /Marić 62’ ) .

Podhum: NK Kamešnica – NK Grude 2:2 (Bašić 41 (AG) , Čeko 84’ /Markota 57’ Bračić 65’) .

Višići: NK Višići – NK Sloga 1:2 (Bunoza 45’ / Abazović 75’ Delač 90’ ) .