BiHSport

Odigrano 14.kolo Prve lige FBiH, pobjede vodećih

Pobjede vodećih ekipa Slobode i Stupčanice

Odigrano je 14. Kolo Prve lige Federacije BiH, gradačaćka Zvijezda je ugostila FK Gornji Rahić koji je golom Fačića u 82’ minuti povelo 0:1, Čaušević je u 90. Minuti pogodio za 0:2.

Bihaćko Jedinstvo je ugostili gračanićko Bratstvo i tek u 80. minuti preko Imamagića steklo prednost od 1:0.

FK Rudar je na domaćem terenu dočekao BFK Simm Bau i na početku domaći su imali isključenje, ali u 41’ minuti Musić je doveo Kakanjce u prednost 1:0. U drugom poluvremenu Mehić je u 71’ izjedančio na 1:1.

Srebrenička OFK Gradina je ugostila zenički Čelik , Berbić je u 74’ doveo Gradinu u vodstvo 1:0.

Radnik iz Hadžića je na svom terenu bio domaćin FK Mladosti DK, Adi Bešić je u 18’ i 21. minuti doveo Radnik u vodstvo od 2:0. U 33. minuti Amin Alagić je povečao na 3:0, da bi isti igrač u 45. minuti povečao na 4:0. U 69. Minuti Alagić je postigao het trik za 5:0.

Banovićka Budućnost je za rivala imala NK Tomislav koji je golom u 41’ minuti preko Branimira Šiška stekao prednost, 0:1. U drugom poluvremenu Huseispahić je u 53. minuti izjednačio na 1:1, da bi Haris Berbić u 72.minuti postiga gol za domaće za 2:1, a, Husić je u 90 minuti postavio konačnih, 3:1.

Lider na tabeli tuzlanska Sloboda je na Tušnju dočekala NK TOŠK kojeg je savladala rezultatom, 2:0, u 16. minuti Husejnović je dovao Tuzlake u prednost, 1:0, konačnih 2:0 postavio je Delić u 42. minuti.

U Olovu NK Stupčanica je nedjeljnim susretom ugostila FK Goražde, u 22. Minuti Stefan Božić je doveo Stupčanicu u prednost, 1:0.

Gradačac : NK Zvijezda – FK Gornji Rahić 0:2 (/Fačić 82’ Čaušević 90’) .

Bihać: NK Jedinstvo – NK Bratstvo 1:0 (Imamagić 75’ ),

Kakanj : FK Rudar – BFK Simm Bau 1:1 (Musić 41’ / Mehić 71’ ) ,

Srebrenik : OFK Gradina – NK Čelik 1:0 (Berbić 75’ )

Hadžići : FK Radnik – FK Mladost DK 5:0 ( Bašić 18’ 21’ Alagić 33’ 45’ 69’ /) .

Banovići : FK Banovići – NK Tomislav 3:1 (Huseinspahić 53’ Barbić 72’ Husić 90’ / Šiško 41’ ),

Olovo : NK Stupčanica – FK Goražde 1:0 , (Božić 22’).

Tuzla : FK Sloboda – NK TOŠK 2:0 ( Husejnović 16’ Delić 42’ )

16. FK Mladost 14 2 2 10 17:29 8

Parovi 15. kolo , 18. oktobar u 13:30 sati, Goražde : FK Goražde – FK Radnik , Doboj, Kakanj : FK Mladost DK – FK Rudar , Gornji Rahić : FK Gornji Rahić – NK Stupčanica , Maglaj : BFK Simm Bau – FK Sloboda, Zenica : FK Čelik – NK Zvijezda , Tomislavgrad: NK Tomislav – OFK Gradina , Gračanica : NK Bratstvo – FK Budućnost , Tešanj : NK TOŠK – NK Jedinstvo .