BiHSport

Tuzla City slavila protiv Igmana

Ekipa Milenka Bošnjakovića ostvarila drugu pobjedu u Premijer ligi protiv ekipe Igmana sa 3:1.

U utakmici šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Tuzla City je na stadionu Tušanj ugostio ekipu Igmana. Konačan rezultat utakmice glasio je 1:1.

Utakmica je počela otvoreno sa obje strane, a prva šansa desila se u sedmoj minuti utakmice za goste preko Oremuša i Boje, ali do pogotka nisu došli.

Tuzla City je uzvratila dvije minute kasnije preko Mašovića, ali ni njegovu darac nije pronašao put do mreže.

Igrala se 21. minuta utakmice kada je Pantelić odličnim udarcem savladao Ćemana sa 18 metara i tako doveo Tuzla City u prednost.

U finišu prvog dijela Igman je uspio doći do izjednačenja, a strijelac pogotka bio je Mirsad Ramić nakon centaršuta Alena Hebibovića. Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao.

U drugom poluvremenu Tuzla City je imao više od igre i na kraju zalsuženo stigao do tri boda. Prvo je za 2:1 pogodio Mašović nakon asistencije Pantelića.

Nakon toga Pantelić pravi i drugu asistenciju i defintivno biva najbolji igrač večerašnje utakmice. Ovoga puta nakon asistencije Pantelića pogodio je Irfan Hadžić za konačnih 3:1.

Do kraja utakmice većih prilika nije bilo.