DruštvoKonjicSportVijesti

TAKMIČENJA Jača sjaj i uspjeh konjičkih gimnastičarki

U proteklom periodu mlade gimnastičarke GK “Zvjezdice” Konjic učestvovale su na dva veoma jaka takmičenja u Sarajevu i Tuzli te su osvojile i nagrade.

-U konkurenciji sedam klubova iz Konjica, Mostara, Sarajeva, Zenice, Tuzle, Doboja, naše gimnastičarke ostvarile su veoma dobre rezultate, dok smo u kategoriji kadetkinja (gimnastičarke 10-11 godina) u Sarajevu na Otvorenom prvenstvu 14. maja osvojili drugo mjesto ekipno, a naša gimnastičarka Špago Lena osvojila treće mjesto pojedinačno. Čestitke našim Zvjezdicama, spremamo se za naredna takmičenja. – poručio je trener, Adnan Džumhur, prenosi portal novikonjic.ba.

Na Tuzlanskim danima gimnastike 4. juna ponovo u kategoriji kadetkinja, konjičke gimnastičarke osvojile su treće mjesto ekipno, a bile su prijavljene ekipe: mlađe kadetkinje 8-9 godina, kadetkinje 10-11 godina te mlađe juniorke 12-13 godina.