BiHSport

Odigrano posljednjeg kolo Prve lige FBiH

Domaći fudbal, odjava , 30. posljednjeg kola prvenstva m:tel Prve lige BiH 2022 / 2023

Rudar bolji od GOŠK- a, Travnik od Mladosti, Budućnost slavila u Gračanici

Odigrano je posljednje 30. kolo m:tel Prve lige FBiH, postignut rekordan broj golova, 32

Prvak GOŠK u posljednjem kolu je gostovao u Kaknju, gdje je u 16 minuti golom Antonia Raguža stekao prednost od 0:1. U drugom poluvremennu u 56 minuti izjednačuje Imamović, da bi nadoknadi izgubljenog vremena Hasanović donio pobjedu Kakajnica 2:1.

Gračaničko Bratstvo je ugostilo trećeplasiranu banovičku Budućnost i već u 10 minuti Gogić je doveo Budućnost u prednost, 0:1, deset minuta kasnije isti igrač je povečao prednost Banovićana na 0:2, da bi Pirić u 36 minuti povečao na 0:3. U 69 minuti Maid Jaganjac smanjuje prednost Budućnosti na 1:3.

U Tešnju domaći TOŠK je ugostio sastav Tomislava koji je već i 3 minuti golom Dine Dizdareviće poveo, 1:0, a u 43 minuti povečao na 2:0.

U Gradačcu Zvijezda je golovima Mikića i Škrijelja savladala hadžćki Radnik 2:1, gol za Radnik dao je Jašarević u 37 minuti.

Derbi začelja u Travniku su odigrali istoimeni sastav i Mladost DK, Anes Mašić je svojim golom u 26 minuti doveo Travničane u prednpst, 1:0, isti igrać je u 38 minui povečao prednost Travničana na 2:0 ..

Četverplasirano Goražde je ugostilo bihaćko Jedinstvo, Haris Konjalić je u 13 minuti doveo Goraždane u prednost od 1:0, uu 22 minuti Islamagić je povečao na 2:0, a Tatar je pet minuta kasnije još više povečao prednost domaćih, 3:0.

U Srebreniku šestoplasirana Gradina za rivala je na svom travnjaku ugostila BFK Simm Baau, za samo dvije minute dva gola, Poturalić je u 5 minuti doveo goste u prednost, 0:1, da bi Dervišagić tri munute kasnije izjednačio na 1:1. Isti igrač je u 20 minuti doveo Gradinu u vodstvo 2:1, a Poturalić minutu orije kraja prvog poluvremene pogađa za 2:2. U drugom poluvremenu u 53 minuti Stjepanović pogađa za vodstvio domaćih od 3:2. Stojanov u 66 minuti izjedanučue na 3:3, a Dervišagić svojim trećim golo dovodi Gradinu u prednnost 4:3 i Jahić u 88 minuti postavlja konačnih 5:3.

Ovo kolo nedjeljim susretom u Olovu su okončali Stupčanica i Radički iz Lukavca koji je pripao Stupčanici rezultatom 3:0 (Dubačkić, Mehanović, Karahmetović ).

Rezultati,

Tešanj : NK TOŠK – NK Tomislav 2:0 ( Dizdarević 3 ‘ 43 ‘ ) .

Kakanj : FK Rudar – NK GOŠK 2:1 (Imamović 56 ‘ Hasanović 90 + 2/ Raguž 16 ‘ ) .

Gradačac : NK Zvijezda – FK Radnik 2:1 ( Mikić 42 ‘ Škrijelj 82 ‘ / Jašarević 37 ‘)

Olovo : NK Stupčanica –FK Radnički 3:0 (Dubačkić 41 ‘ Mehanović 67 ‘ Karahmetović 82 ‘ )

Srebrenik : OFK Gradina – BFK Simm Bau 5:3 ( Dervišagić 8 ‘ 20 ‘ 78 ‘ Stjepanović 53 ‘ Jahić 88’ / Poturalić 5 ‘ 44 ‘ Stojanov 66 ‘ ) .

Travnik: NK Travnik – Mladost DK 4:0 ( Mašić 26’ 38 ‘ 72 ‘ Imočanin 69 ‘ )

Gračanica : NK Bratstvo – FK Budućnost 1:3 (Jaganjac 69’ / Gogić 10 ‘ 20 ‘ Pirić 36 ‘ ) .

Goražde : FK Goražde – NK Jedinstvo 4:1 (Konjalić 13 ‘ Islamagić 22 ‘ Tatar 27 ‘ Ramović 49 ‘ ‘ / Merdović 60 ‘ ).