HercegovinaKonjicSport

Klišanima pobjeda u derbiju i titula prvaka Druge lige FBiH, grupa Jug.

Domaći fudbal, rezultati, 25. kolo Druge lige grupa Jug

Klišanima pobjeda u derbiju i titula prvaka Druge lige FBiH, grupa, Jug.

Odigrane su utakmice 25. predzadnjeg kola Druge lige FBiH, grupa Jug, u kojem su strijelci bili efikasni postigavši 32 gola, derbi prvenstva je odigran u Buturović Polju gdje su se sastale prvoplasirani Klis i trećeplasirana gornjevakufska Sloga koji je golovima Vile u 56 minuti i Kozića u 85 minuti, 2:0 i na taj način obezbjedio titulu prvaka.

Preposljednje Kamešnica je ugostila bivšeg prvaka BiH, Brotnjo iz Čitluka, mada su domaćini u 11 minuti golom Vidovića stekli prednost 1:0, 25 minuti Šunjić je poravnao na 1:1u 25, da bi g olovima Prusine i Miličevića u 43 i 65 minuti poveli 1:3, u 73 minuti Stipič je smanjio na 2:3, Miličević je u 65 minuti povečao na 2:4, da bi u 87 minuti Čeko je postavio konačnih 3:4.

Šestolasirani Višići su bili domaćini jablaničkoj Turbini koju su savladali 3:1, golovima, Pažina u 22 i 27 minuti,2:0, u 65 minuti Zahirović je smanjio na 2:1, a Čerkez je četiri minute prije kraja postavio konačnih 3:1.

Petplasirani Stolac je za rivala na svom terenu dočekao Troglav 1918, Vidović je u 12 minuti pogodio za 0:1, Škrba je u 30 minuti izjednačio na 1:1, Stanković je u 42minuti diveo Stočane u prednost, 2:1, katičić je u 58 povečao na 3:1, Ljutić je u 64 minuti smanji na 3:2, da bi konačnih 4:2 u ndoknadi izgubljenog vremena Raguž pogodio za 4:2.

Drugoplasirano Kruševo je ugostili desetoplasuiranu Ramu koju je deklasirao rezultatom 6:0, četiri gola je postigao Čule, a Džeba i Jzvin po jedan gol za 6:0.

Fenjeraš Čapljina je bila domaćin Ljubuškom kojeg je savladala 2:0, golovima Vege i Brajkovića.

Grude su bile domaćini Neumu koji je bio neugodan gost savladavši Grude 2:3, Vujnović je u 9 minuti pogodio za 0:1, Cvitanović je u 43 povečao prednost Neuma 0:2, Bračić je u 52 minuti smanjio na 1:2, a Cvitanović je svojim drugim golom povečao na 1;3, a Ančić je u 88 minuti postavio konačnih 2:3.

Rezultati,

Buturović Polje : FK Klis – NK Sloga (GV/Uskoplje) 2:0 ( Vila 56 ‘ Kozić 85 ‘ ) .

Podhum /Livno : Kamešnica –NK Brotnjo 3:4 ( Vidović 11 ‘ Stipić 73 ‘ Čeko 90*2 ‘ / Šunjić 25 ‘ Prusina 43 ‘ Miličević 65 ‘ Ćorić 87 ‘).

Višići : NK Višići –FK Turbina 3:1 ( Pažin 22 ‘ 27 ‘ Čerkez 86 ‘ / Zahirović 65 ‘ ).

Stolac : NK Stolac – NK Troglav 1918 4:2 ( Škrba 30 ‘ Stanković 42 ‘ Katičić 58 ‘ Raguž 90 + 4 ‘/ Vidović 12 ‘ Ljutić 64 ‘ ) .

Mostar : NK Kruševo – NK Rama 6:0 ( Džeba 7 ‘ Čule 38 ‘ 67 ‘ 83 ‘ 86 ‘ Jazvin 60 ‘ ).

Čapljina : NK Čapljina – NK Ljubuški 2:0 ( Vego 29 ‘ Brajković 90 + 2 ‘ ) .

Grude : NK Grude – NK Neum 2:3 (Bračić 52 ‘ Ančić 88 ‘ / Vujnović 9 ‘ Cvitanović 43 ‘ 66 ‘ ) .

14. NK Kamešnica 25 5 7 13 35:52 22

Parovi, 26. Kolo, 4. juni, Neum : NK Neum – NK Čapljina, Ljubuški : NK Ljubuški – NK Stolac , Livno : NK Troglav 1918 – NK Višići , Čitluk : NK Brotno – NK Grude , Prozor : NK Rama – NK Kamešnica , Gornji Vakuf /Uskoplje): NK Sloga – NK Kruševo , Jablanica : FK Turbina – NK Klis .

Lista strijelaca,

19 golova – Aid Kudra (FK Klis),

17 golova – Franjo Posavac (NK Sloga),

16 – Azer Kozić (FK Klis), Armin Agić (NK Sloga), Josip Vidović (NK Troglav 1918),

14 – Robert Stanković (NK Stolac), Josip Ivić (NK Rama)

FK Klis – NK Sloga 2:0 (0:0)

Buturović Polje , Sportski centar „Seid Padalović“, gledalaca : 500, glavni sudija : Josip Ćuže (Široki Brijeg), pomoćnici : Nedim Kapidžić (Blagaj – Mostar) i Asim Hajdar (Konjic), delegat : Mili Hadžiosmanović (Mostar ) . Strijelci : 1:0 – Vila (56), 2:0 – Kozić (85) . Žuti kartoni : Šehić, Ovnović,

Vila, Bajrić, Makan, Canović (FK Klis), Ramčić, Sušić (Sloga) , crveni karton : Zeko (NK Sloga). Igrač utakmice : Amer Ovnović (FK Klis).

FK Klis : Cero, Bajramović, Šehić, Ovnović (od 69 . Mušinović), Makan, Graho (od 86. Hebibović), , Hero (od 86. Habibija), Kudra , Bajrić (od 69 . Canović), Kozić, Vila (od 69. Jahić) . Trener : Nedim Kudra.

NK Sloga : Blažević, Skeho (od 71. Idrizović), Bilkan, Posavac, Agić, Abazović, Ramčić, Muminović, Sušić, Marinčić (od 55. Gvozden), Zeko.

Trener : Igor Zeko.