BiHSport

Pobjede Mladosti,Jedinstva,Radničkog u 29.kolu Prve lige FBiH

Domaći fudbal, odjava , 29. kola prvenstva m:tel Prve lige BiH 2022 / 2023

Pobjede Mladosti DK, Jedinstva, Radničkog, Simm Bau i Budućnosti, tri remija

U Doboju kod Kaknja u susretu Mladost DK i gradačaćke Zvijezde, najbolji strijelac lige Davor Mujagić je je doveo u 12 minuti Zvijzedu u vodstvo, 0:1. U 23. minuti Mujagić je povečao prednost Zvijezde na 0:2. U 35 minuti Salih Hadžić svojim golom smanjuje na 1:2. U 43 minuti Sadik Škrijelj povećava prednost Zvijezda na 1:3. U 61 minuti Jovašević pogađa za 2:3, Čago šest minuta kasnije izjednačuje na 3:3, da bi Jelačić u 77 ‘ pogodio za vrijednu pobjedu od 4:3.

U Maglaju Husein Poturalić je u 17 minuti doveo BFK Simm Bau u vodstvo od 1:0 u susretu sa gračanićkim Bratstvo 1:0 . U 44 minuti Milorad Albijanić povećava vodstvo BF Simm Bau na 2:0. U drugom poluvremenu Marko Dobrilović postiže gol u 47 minuti za 2:1, da bi Maid Jaganjac u 53 minuti poravnao na 2:2. U 88 minuti Poturalić je svojim drugim golom donio pobjedu sastavu Simm Bau 3:2.

U Lukavcu nakon prvog poluvremena mreže su mirovale, da bi Dautović u 52 minuti doveo domaće u prednost od 1:0, što je i konačni rezultat ovog susreta , u Banovićima golom Faruka Gogića u 83 minuti Budućnost je savladali kakanjski Rudar 1:0, bihačko Jedinstvo je golom Merdovića u 86 minuti zabilježilo važnu pobjedu protiv Stupčanice 1:0.

Tri utakmice su završene bez golova, GOŠK – TOŠK, Tomislav – Goražde i Radnik – OFK Gradina .

Rezultati,

Tomislavgrad : NK Tomislav – FK Goražde 0:0 .

Gabela : NK GOŠK – NK TOŠK 0:0 .

Doboj, Kakanj : FK Mladost – NK Zvijezda 4:3 (Hadžić 35 ‘ Jovašević 61 ‘ Čago 67 ‘ Jelačić 71 ‘/ Mujagić 10 ‘ 23’ Škrijelj 44 ‘)

Bihać : NK Jedinstvo – NK Stupčanica 1:0 (Merdović 86 ‘ )

Hadžići : FK Radnik – OFK Gradina 0:0 .

Lukavac: FK Radnički – NK Travnik 1:0 (Dautović 52 ‘ )

Maglaj : BFK Simm Bau – NK Bratstvo 3:2 (Poturalić 17’ 88’ Albijanić 44’ / Dobrilović 47 ‘ Jaganjac 53 ‘ ) .

Banovići : FK Budućnosz – FK Rudar 1:0 ( Gogić 83 ‘ ).