BiHSport

Odjava 26.kola Prve lige FBiH

Domaći fudbal, odjava , 26. kola prvenstva m:tel Prve lige BiH 2022 / 2023

Stupčanica napravila još jedno iznenađenje, pobjeda u Gradačcu, petarda Tomislava protiv Simm Baua, Radnički bolji od Bratstva u Gračanici

Odigrano je 26. kolo m:tel Prve lige FBiH, u Goraždu istoimeni sastav je savladao NK Travnik 3:0, Blagojević je u 6 minuti načeo mrežu Travničana, 1:0, u 38 minuti Konjalić je u povečao na 2:0, da bi Dučić u 80 minuti svojim golom postavio konačni rezultat 3:0.

U Tomislavgradu, NK Tomislav je petardom ispratio ekipu Simm Bau, Križanac je u 44 minuti prvog poluvremena doveo domaće u vodstvo, 1:0, na 2:0 je pogodio najbolji strijelac Tomislava Petar Banović u 68 minuti, u posljednih deset minuta domaći su postigli još tri gola, pogađali su Šiško, Musić i Galić za 5:0.

U Gračanici veliko iznenađenje fenjeraš Radnički je savladao domaće Bratstvo 4:1, Dautović je doveo Lukavčane u prednost u 25 minuti, 0:1, da bi Šabić u 33 minuti izjednačio na 1:1. U drugom dijelu utakmice gosti postižu tri gola, Mujkić 49 ‘ Makić 80 ‘ i Mušić 88 ‘ za konačnih i nevjerovatnih 1:4 .

U Gradačcu rezultat nevjerovatan, za najprijatnije iznenađenje prvenstva olovska Stupčanica je preko Mehanovića u 51 minuti stekla prednost 0:1, Mujagić je izjednačio u 75 minuti 1:1, a Hrvanović je u nadoknadi izgubljenog vremena 90 + 2, donio tri velika boda gostujučoj ekipi 1:2.

U komšijskom derbiju kakanjski Rudar je golovima Blizovića, Imamovića i Kobilice savladao Mladost DK 3:0, a, u Srebreniku OFK Gradina je savladala bihaćko Jedinstvo 2:0, golovima Armina Spahića.

Ovo kolo su nedjeljnim utakmicama zatvorili NK TOŠK koji je ugostio Radnika iz Hadžića, Smajić je doveo u rezultatsku prednost u 14 minuti, 1:0 protiv Radnika iz Hadžića, Ramirez je u 81 minuti povečao na 2:0, a, Hukara je autogolom u posljednoj minuti postavio konačnih 2:1.

I novi član elite bh. fudbala gabelski GOŠK protiv banovićke Budućnosti, koja je prva došla u rezultatsku prednost 0:1 golom Husića u 3 minuti 0:1, , da bi Hasukić poravanao na 1:1 u 7 minuti. U 37. minuti Gogić je doveo Budučnost u rezultatsku prednost 1:2, a Šero je u 45 minuti postavio konačnih 2:2.

Rezultati,

Goražde : FK Goražde – NK Travnik 3:0 (Blagojević 6 ‘ Konjalić 38 ‘ Dučić 80 ‘) .

Tomislavgrad : NK Tomislav – BFK Simm Bau 5:0 (Križanac 44 ‘ Banović 68 ‘ Šiško 80 ‘ Musić 87 ‘ Galić 90 ‘).

Gračanica : NK Bratstvo – FK Radnički 1:4 ( Šabić 33 ‘ / Dautović 25 ‘ Mujkić 49 ‘ Makić 80 ‘ Mušić 88 ‘ )

Gradačac : NK Zvijezda – NK Stupčanica 1:2 (Mujagić 75 ‘ / Mehanović 51 ‘ Hrvanović 90 +2 ‘)

Kakanj : FK Rudar – FK Mladost 3:0 ( Blizović 11 ‘ Imamović 53 ‘ Kobilica 70 ‘).

Srebrenik : OFK Gradina – NK Jedinstvo 2:0 ( Spahić 58 ‘ 62 ‘)

Tašanj : NK TOŠK – FK Radnik 2:1 ( Smajić 14 ‘ Ramirez 81 ‘ / Hukara 90 ‘ AG) .

Gabela : NK GOŠK – FK Budućnost 2:2 (Hasukić 7 ‘ Šero 45 ‘ / Husić 3 ‘ Gogić 37 ‘ ).