BiHSport

Rezultati posljednjeg kola Premijer lige rukometašica, Gruđankama osma titula

Rezultati, 22. posljednje kolo BH Telecom Premijer BiH za rukometašice 2022/ 2023

Gruđankama osma titula prvakinja BiH

Odigrano je 22. posljednje kolo BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice, aktuelni prvak BiH ŽRK Grude je kao domaćin savladao ŽRK Izviđaća 34:22, još su u ovom kolu domaću pobjedu otvarile igračice Hadžića u duelu sa brčanskim Jedinstvom 36:22.

Na presostale tru utakmice slavije su gostujuće ekipe, gornjavakufska Sloga je na Ilidži savladal istoimeni sastav, 31:30 i obezbjedila opstanak, banjalučki Borac je slavio u Zavidovićima protiv Krivaje 27:24 i Knežpoljka protiv Mire u Prijedoru 43:21 .

Rezultati,

Ilidža : ŽRK Ilidža – ŽRK Sloga 30:31 ,

Zavidovići : ŽRK Krivaja – ŽRK Borac 24:27 ,

Grude : ŽRK Grude – ŽRK izviđač 34:22 ,

Gornji Vakuf /Uskoplje : ŽRK Mira – ŽRK Knežoiljka 21:43 ,

Hadžići : ŽRK Hadžići – ŽRK Jedinstvo 36:22 .

ŽRK Grude – ŽRK Izviđač 34:22 (15:10)

Grude, SD Bili Brig, gledalaca : 500, sudije : Ognjen Hercegovac i Dejan Mihajlović oba Brčko, delegat : Marin Primorac (Mostar), sedmerci : ŽRK Grude 9 (8), ŽRK Izviđač 4 (2) isključenja: ,ŽRK Grude : 8 minuta , ŽRK Izviđač 8 minuta .

ŽRK Grude : Mar. Šumelj, Mat. Šumelj 2, Miloš 1, Boban 1, Alpeza , Petković 7, Lugonjić 2, Bošnjak , Džidić 1, Vujisić, Lovrić 5, Karačić 1, Rašić, Zubac 5, Vukoja , Jovana Ilić 10 . Trenerica : Zlata Zubac .

ŽRK izviđač : Petrović, Nosić 1, Brkić 2, Boras 2, Skoko, Vostorop 4, Lerić 3, Letić 7, Sivrić, Tokić, Bilić, Mikulić 3. Trener : Mirko Čolak .

U svečarskoj atmosferi odigrana je utakmice između domaćeg sastava ŽRK Grude i ŽRK Izviđač. Gruđanke su u 20 odigranih utakmica ziblježile 20 pobjeda i na taj način dokazale svoju superiornost i osvojivši 8. titulu prvakinja Bosne i Hercegovine.

Nakon utakmice uslijedila je dodjela medalja i pehara za ŽRK Grude. Zlatne medalje su uručili Načelnin Opšine Grude, Ljubo Grizelj i ministrica obrazovanja, kluture i sportaZapadnohercegovačkog Kantona, Danjela Perić.