BiHSport

U Čapljini odigrana prva finalna utakmica Kupa BiH u futsalu

MNK Čapljina – FC Mostar SG Staklorad 1:3 (1:0)

Čapljina, GŠD „Čapljina“, sudije : Farik Kečo (Sarajevo) i Dušan Barak (Trebinje), Oliver Kožul (Široki Brijeg), delegat ; Dražen Mustapić (Široki Brijeg), posmatrač suđenja : Miro Hrkač (Široki Brijeg), strijelci : 1:0 – Kozarić (13’), 1:1 – Suton (23’) , 1:2 – Kahvedžić (28), 1:3 – Kahvedžić (40’). Žuti kartoni : Kalfić (MNK Čapljina), Suton (FC Mostar SG Staklorad).

MNK Čapljina : Jurković, Raguž, Kozarić, Kalfić, Arar, Blažević, Pervan, Galić, Putica, Medić, Pehar, Mrvalj, Turajlić . Trener : Toni Jurić

FC Mostar SG Staklorad : Ahmedpour, Kalajdžić, Gosto, Suton, Duje, Medak, Mušamović, Kahvedžić, Džemić, Memić, Aladžić, Podrug, Subašiić,Rajčević, Jelić. Trener : Mirsad Fazlinović .

U Čapljini je odigrana prva utakmica finala Kupa Bosne i Hercegovine u futsalu između MNK Čapljine i FC Mostars SG Staklorada.

U 13. minuti tu Leon Kozarić je doveo domaću ekipu u prednost, 1:0, što je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Marin Suton je izjednačio u 23. minuti, 1:1, da bi Nermin Kahvedžić sa svoja dva gola u 28. I 40. minuti postavio konačni rezultat 1:3.