BiHHercegovinaSport

Velež u 93. minuti ostao bez pobjede na Tušnju, Zrinjski savladao Želju

FK Tuzla City je na Tušnju u utakmici 26. kola Premijer lige BiH odigrala 1:1 protiv Veleža.

Oba gola u današnjem duelu postignuta su u zadnjih 10 minuta igre. Velež je poveo u 81. minuti kada je Haskić zatresao mrežu golmana Tuzle, a Tuzla do boda stiže golom Pantelića u 93. minuti meča.

Ekipa Veleža je poslije ovog remija na trećem mjestu sa 41 osvojenim bodom, dok je Tuzla je sedmoplasirana sa 28 bodova.

Velež u narednom kolu igra veliki derbi protiv Zrinjskog, a Tuzla će gostovati Sarajevu.

Zrinjski nastavio je sa dominacijom u našem fudbalu i ostvario 14. uzastopnu pobjedu u svim takmičenjima.

Zrinjski je danas u Čitluku u prvom duelu 26. kola Premijer lige BiH pobijedio Željezničar rezultatom 2:0.

Aktuelni šampion BiH je poveo u 11. minuti, a gol je dao najbolji strijelac Nemanja Bilbija, koji u 26. minuti postiže novi gol i riješava pitanje pobjednika.

Bh. reprezentativac je sa 20 golova najbolji strijelac Premijer lige BiH.

Njegova ekipa je lider nakon 26 odigranih kola sa 63 boda i ima čak 20 bodova više od drugog Borca.

Željo, na čijoj klupi je debitovao novi trener Nermin Bašić, se nalazi na petoj poziciji sa 39 bodova.