Sport

Poraz košarkašica Konjica u Tuzli

U nedjelju su košarkašice Konjica gostovale u Tuzli gdje su odigrale 2.utakmicu Play off-a A1 lige FBiH za žene.

Košarkašice Konjica su ušle veoma dobro u utakmicu i imale su vođstvo na poluvremenu, međutim u drugom poluvremenu blagi pad koncentracije, što domaća ekipa koristi i okreće rezultat u svoju korist i odnosi zasluženu pobjedu rezultatom 69:56.

Trenutni rezultat u Play off seriji je 1-1. Majstorica se igra u Konjicu. Pobjednik će se plasirati u finale gdje ga čeka ekipa KK “Jumper” iz Zenice.

“Ekipi Košarkaški Klub STARTz čestitamo na pobjedi i zahvaljujemo se na gostoprimstvu i vidimo se u Konjicu” objavili su iz ŽKK “Konjic” .

Strijelci za ekipu Konjica bile su: Ilhana Džajić 17 poena, Kanita Kozić 8, Lana Kudović 14, Asja Buturović 8, Monika Pekić 5, Merisa Lapo 2, Selma Voloder 2 poena.