BiHHercegovinaJablanicaKonjicSportVijesti

FK Klis – NK Međugorje: 2-2

U subotu 13. aprila ovo kolo su otvorili u Čapljini otvorili NK Čapljina i NK Troglav 1918 iz Livna.

Ante Pažin je već u četvrtoj minuti doveo Čapljince u prednost, 1:0, u 75. minuti Banović je izjednačio na 1:1, dvije minute kasnije Karadža je doveo Troglav 1918 u vođstvo, da bi Raguž minutu prije kraja utakmice postavio konačnih 2:2.

U nedjelju, 14. aprila u Buturović Polju, FK Klis je dočekao sastav NK Međugorja i već u 11. minuti preko Mirsada Hakalovića stekao prednost, u 81. minuti Vasilj je izjednačio na 1:1, u 65. minuti Muamer Vila pogodio za 2:1, da bi Čakić u 79. minuti postavio konačnih 2:2.

NK Grude su ugostile gornjevakufsku NK Slogu, u 34. minuti Zucić je doveo domaće1:0, da bi u 47. minuti Zukanović izjednačio na 1:1, a Tolić je donio tri boda NK Grudama u 85. minuti, 2:1.

NK Stolac je bio domaćin sastavu NK Višići. U 7. minuti R. Stanković je doveo NK Stolac u prednst, 1:0, P. Stanković u 40. minuti je povećao na 2:0, Raguž u 63. minuti povećava na 3:0, a Škrba u 72. postavlja konačnih rezultat, 4:0.

U Podhumu kod Livna Kamešnica je za rivala imala NK Neum, Milardović je u 39. minuti doveo NK Kamešnicu u prednost 1:0, da bi u 45. minuti isti igrač postigao za 2:0.

Derbi kola je odigran u Čitluku gdje je bivši prvak NK Brotnjo dočekao lidera na tabeli NK Ljubuški. U 25. minuti Mucić je postigao autogol, dok je u 37. minuti Puljić izjednačio na 1:1.

Jablanička FK Turbina je ugostila NK Kruševo, u 42. minuti Čule je doveo goste u prednost, 0:1, Zukić je u 52. minuti poravnao na 1:1, a Jazvin Salko je u 54. minuti doveo goste u prednost 1:2.

Čapljina : NK Čapljina – NK Troglav 1918 2:2 (Pažin 4’, Raguž 89’,/Banović 75’, Karadža 77’);

Buturović Polje : FK Klis – NK Međugorje 2:2 (Hakalović 11’, Vila 65'/Vasilj 61’, Čakić 79’);

Grude : NK Grude – NK Sloga 2:1 (Zucić 34’, Tolić 85'/Zukanović 47’);

Stolac : NK Stolac – NK Višići 4:0 (R. Stanković 7’, P. Stanković 40’, Raguž 63’, Škrba 72’);

Podhum : NK Kamešnica – NK Neum 2:0 (Milardović 39’ 45+2’);

Čituk : NK Brotnjo – NK Ljubuški 1:1 (Bošnjak 25’ (AG)/Puljić 37’);

Jablanica : FK Turbina – NK Kruševo 1:3 (Zukić 52'/Čule 42,’ 76’, Jazvin 54’);