BiHSportVijesti

16. kolo BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice

Odigrano je 16. kolo BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice.

Derbi kola je odigran u Banja Luci između ŽRK Borca i ŽRK Gruda, to je bila veoma kvalitetna utakmica u kojoj su igračice ŽRK Gruda pobijedile svoje rivalke 33:32.

Gornjevakufska Sloga je ugostila ŽRK Izviđača kojeg je savladala 32:30.

U Mostaru ŽRK Zrinjski je poražen od ŽRK Hadžića rezultatom 21:28, kao i Knežpoljka pred svojim navijačima 28:25, u Cazinu ŽRK Krajina je ugostila ŽRK Ilidžu koju se savladala rezultatom 30:26.

Parovi, 17. kolo, 13/14. 04. 2024.

Banja Luka : ŽRK Borac – ŽRK Sloga 203, Grude : ŽRK Grude – ŽRK Zrinjski , Ilidža : ŽRK Ilidža – ŽRK Izviđač, Hadžići: ŽRK Hadžići – ŽRK Knežpoljka, Zavidovići : ŽRK Krivaja – ŽRK Krajina

ŽRK Borac – ŽRK Grude 32:33 (16:17)

Banja Luka, Dvorana Borik, gledalaca 300, sudij : Amar i Dino Konjičanin (Visoko), delegat : Vladimir Jović (Tuzla); sedmerci : ŽRK Borac 4 (4), ŽRK Grude : 7(6), isključenja : ŽRK Borac: 10 minuta, RK Grude 6 minuta.

ŽRK Borac : Jurkas, Majkić, Osmanović, Andrić 5, Railić 10 (3), Lončar 4, Letić 2, Babić 3 (1), Majkić 2, Bijelić, Vukliš, Đurasinović, Ćurić 2, Todić , Kršić 4. Trener : Nikola Bjelić .

ŽRK Grude : Vukosavljević, Rašić, Šumelj 6 (5), Marić, Jareb, Petković 4, Lugonjić 1, Bošnjak 4, Lovrić 4, Vistorop 4, Petrović 10, trenerica : Zlata Zubac.

Sjajan derbi je odigran u Banja Luci u Boriku, veoma dinamična utakmica i borbena, puna neizvijesnosti, preokreta sa puno lijepih poteza. Gruđanke su poele sjajno, povele su 3:0, i do 10 minute su imale prednost od 6:3, a narednih pet minuta, bola igra Borca i dolaze do rezultata 7:7. Gruđanke tada pojačavju tempo i dolaze na 26:25, ipak domaća ekipa dolazi do zaostatka od samo jednog gola.

Drugo poluvrijeme bolja otvaraju domaće igračice i u 46. minuti dolaze do vođstva 26:25, slijedi par izjednačenja, u 51. minuti Gruđanke prave seriju od 3:0, do kraja utakmice održavaju prednost 2 – 3 gola, za konačnih 32:33.