BiHSportVijesti

Sarajevo deklasiralo Tuzla City: Hat-trick Čatakovića

Sarajevo u okviru 24. kola WWin Premijer lige BiH na Tušnju savladalo Tuzla City sa 1:5.

Bordo tim je u drugoj minuti pokušao preko Beganovića, čiji je šut na kraju izblokiran, samo dvije minute poslije Kyeremeh je šutirao preko gola Tuzla Cityja.

Pokušao je Čataković u 12. minuti, ali nije promjene rezultata, tri minute poslije Kyeremeh je ostavio loptu za Mustafića, ali je njegov šut izblokiran i Sarajevo je izborilo korner, Soldo je nakon ubačaja pokušao, ali je Lolić odbranio.

U 18. minuti sjajno je Kyeremeh uspolio Čatakovića koji nije imao težak posao i savladao je Lolića za vodstvo tima sa Koševa.

Sedam minuta poslije sjajnu priliku su imali domaći, lopta je došla Mehanović, a on umjesto da šutirao, krenuo da dribla i Kyeremeh mu je oduzeo loptu.

U 44. minuti Radović je izveo korner, a Čataković je sjajnim lobom matirao ponovo Lolića i uduplao prednost Sarajeva.

Na otvaranju drugog poluvremena Kyeremeh je imao dobru priliku za Bordom tim, a nakon toga se razvila brz kontra napada, a na kraju je Mehanović sjajno šutirao na vrha šesnaesterca i matirao Ilieva za 1:2 od 48. minute.

U 60. minuti Sarajevo došlo do novog gola, Čataković je sjajno šutirao sa vrha šesnaesterca i matirao Lolića koji se ostao ‘skamenjen’ i pogledom je loptu ispratio u mrežu.

Čataković je u tri meča protiv Tuzla Cityja postigao ukupno šest golova.

Sjajan slalom je napravio Julardžija u 72. minuti, a zatim je uposlio Anđušića koji je dobro šutirao, a lopta je završio u korneru.

Upravo taj korner izveo je Duljević povratnik u redove Sarajeva, Anđušić je sjajno šutirao i ponovo zatresao mrežu Tuzla Cityja.

Tri minute poslije tačku na ‘i’ stavio je Eldar Mehmedović, te je tako Sarajevo deklasiralo Tuzla City sa 1:5.

Sarajevo je ovom pobjedom ostalo na petom mjestu sa sada 37 bodova, dok je Tuzla City ostala na 23 osvojena boda.

WWin liga BiH, 24. kolo:

Tuzla City – Sarajevo 1:5 (Mehanović 48'/Čataković 18’, 44’, 60’, Anđušić 74’, Mehmedović 90’)

Stadion: Tušanj (Tuzla) Sudija: Luka Bilbija (Prijedor)

TUZLA CITY: Lolić, Bihorac, Delimeđac, Nukić, Hadžić, Mehanović, Pantelić, Karjašević, Osmić, Kobiljar, Ćosić

SARAJEVO: Iliev, Buljubašić, Ćataković, Kyremeh, Julardžija, Beganović, Radović, Soldo, Aničić, Đuričković, Mustafić