BiHHercegovinaSportVijesti

Doigravanje za prvaka BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice

Grude : ŽRK Grude – OŽRK Krajina 39:20 (23:9), Sportska dvorana Bili Brig, gledalaca: 50, sudije Žarko Hrstić i Ante Rašić, oba Ljubuški, delegat Goran Sušić (Čapljina);

ŽRK Grude: Sedmerci :5(5), isključenja 10. minuta, OŽRK Krajina Cazin: sedmerci: 4 (3), iskjučenja: 8 minuta.

ŽRK Grude su u 1. kolu doigravanja za prvaka BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice ugostile OŽRK Krajinu iz Cazina.

ŽRK Grude : Mart, Šumelj, Vukosavljević, Rašić, Marić 1 (1), Mat. Šumelj 8(3), Jareb 1, Petković 4, Lugonjić 6, Bošnjak 1, Džidić 2, Sesar, Lovrić 5, Vistorop 1, Petrović 9 (1), Zajmović 1, trenerica Zlata Zubac;

OŽRK Krajina Cazin: Gligorević, Topčić 4 (1), Begić 1, Gligorević 6, Prošić 3 (1), Huremagić, Dautović 1, Durdžić, Škrijelj 1, Nuhić, Hušić 4 (1), trener Jasmin Hadžialić;

Otvaranje doigravanja za prvaka BiH je završeno očekivanim rezultatom pobjedom domaće ekipe.

Od samog početka Gruđanke su dale do znanja da bodovi ostaju u Grudama. Jedino izjednačenje na utakmici poslije starta i od tada su grudske rukometašice i od tada su grudske rukometašice počinju stvarati i povećavati svoju prednost. Nije bilo nikakvih dilema oko konačnog pobjednika, samo je bilo pitanje koijm će se rezultatomzavršiti utakmica.

Trenerica Zlata Zubac je dala priliku svim igračicama koje su bile u zapisniku i sve su tu priliku dobro iskoristile. Odbrana je bila čvrsta i pokretna, a napad raznovrstan i ubojit sa svih pozicija.

Dobra je bila ova provjera na početku doigravanja za prvaka BiH.

Rukometašice ŽRK Gruda idućeg vikenda gostuju u Hadžićima.