BiHKonjicSportVijesti

Pobjeda košarkaša Konjica u 17. kolu A2 lige

Pobjeda KK Konjic u jako uzbudljivoj utakmici

Ekipa Košarkaškog kluba Konjic odigrala je utakmicu 17. kola A2 Lige protiv ekipe KK Mladost Ilijaš u Sportskoj dvorani Konjic i ostvarila pobjedu rezultatom 66:59.

Konjičani su ekipu Mladosti savladali u prvom dijelu sezone sa 16 poena razlike, dok je ova bila nešto teža utakmica. Utakmica je bila neizvjesna do samog kraja, igralo se koš za koš, a prednost od 10 poena koju su domaći napravili pred kraj utakmice bila je ujedno i najveća prednost ekipe Konjica.

Na poluvrijeme su domaćini otišli sa 2 poena zaostatka, dok se u zadnju četvrtinu ulazi sa rezultatom 46:46. Slabija partija ekipe Konjica, nedostatak Rijada Kozića, te motivisani protivnik bili su razlozi što je ovo bila teška utakmica.

Na kraju ekipa Konjica je uspjela ostvariti pobjedu, a istakli su se Ajdin Bećirović sa 28 i Mersad Graho sa 26 postignutih poena.