BiHSport

Rezultati 4. kolo Premijer lige BiH za rukometašice

Pobjede Krajine, Hadžića, Gruda i Borca

Od pet utakmica 4. kola odigrane su četiri utakmice Premijer lige BiH za rukometašice, na četiri utakmice, dvije pobjede domaćih ekipi i dvije gostujučih, u gostima su slavile igračice ŽRK Hadžića u Gornjem Vakufu /Uskoplju protiv Sloge 35:31 i Krajina u K. Dubici 34:32, kod kuće su ostvarile pobjede ekipe Grude naspram Krivaje 34:21 i banjalučki Borac protiv Ilidže 27:25.

Rezultati,

K. Dubica : ŽRK Knežpoljka – 0ŽRK Krajina 32:34 ,

Gornji Vakuf /Uskoplje : ŽRK Sloga – ŽRK Hadžići 31:35,

Grude : ŽRK Grude – ŽRK Krivaja 34:21,

Mostar : ŽRK Zrinjski – ŽRK Izviđač ( igra se u srijedu 8. novembra)

Banja Luka : ŽRK Borac – ŽRK Ilidža 27:25.

Parovi, 5. kolo, 11. novembar,

Cazin : 0ŽRK Krajina – Sloga 2013 ,Ilidža : ŽRK Iidža – ŽRK Zrinjski , Ljubuški : ŽRK Izviđač – Knežpoljka , Hadžići : ŽRK Hadžići – ŽRK Grude , Zavidovići : ŽRK Krivaja – ŽRK Borac, .

ŽRK Grude – ŽRK Krivaja 34:21 (14:10)

Grude, Dvorana Bili Brig, gledalaca:200, sudije : Nedim Lipa (Sarajevo) i Adnan Muhtarević (Živinice), delegat : Fuad Hadžić (Sarajevo). Sedmerci : ŽRK Grude : 9 (7), ŽRK Krivaja : 6(6), isključenja : ŽRK Grude : 6 minuta, ŽRK Krivaja : 12 minuta.

ŽRK Grude : Vukosavljević, Rašić, Šumelj 8 (3), Marić, Martinović, Alpeza, Jareb, Petković 9 (3), Lugonjić 4, Bošnjak, Lovrić 2, Vistorop 1, Petrović 9 (1), Zajmović 1. Trenerica : Zlata Zubac.

ŽRK Krivaja : Mahmutović, Bajrić 3, Bašić, Šabić, Bukvić 3, Lazarević 1, Ćosić 1, Cerić 3, Karahasnović, Frkatović, Mačak, Mehinagić 10 (6), Mujkić, Šehić, Latifović, Bašić. Trner : Adnan Babić.

Derbi utakmica 4. Kola Premijer lige BiH za rukometašice je odigrana u Grudama između ŽRK Gruda i ŽRK Krivaje, opravdao je očekivanja, brza i borbena igra sa puno lijepih poteza i golova, te sjajnih golmanskih odbrana.

Domaće su sjajno počele i povvele na startu 4:0, gošće su serijom od tri gola smaljile na 4:3, slijedi ponovo serija Gruđanki od 4:0 i do vodstva 8:4. U nastavku slijede mini serije po dva gola do kraja prvog poluvremena za rezultat 14:10. U drugom poluvremenu slijedi serija gošći za rezultat 16:13. U drugom dijelu drugog poluvremena domaće su dodale gas za konačnu pobjedu 34:21.