HercegovinaSport

Rezultati 13. kola Druge lige jug

Rezultati, 13. kolo Druge lige grupa Jug

Pobjeda gornjevakufske Sloge protiv Kruševa.

U subotu 4. novembra u okviru Druge lige FBiH, grupa Jug odigrana je samo utakmica u Čapljine između istoimene ekipa i prozorska Rame, Marko Blažević je u 40. minuti doveo Čapljince u prednost, 1:0, u nadoknadi izgbuljenog vremena u prvom poluvremenu Ivić je izjednačio na 1:1, da bi Brajković 53. minuti postigao gol za Čapljince 2:1, a, Rotim je u 73. minuti postavio konačnih 2:2.

Međugorje je dočekalo NK Ljubuški koji je u 24. minuti i golom Čuljka poveo sa 0:1,što je i konačni rezultat.

Livanjski Troglav je bio domaćin Neumu u 20. minuti Banović je doveo domći sastav u prednost, 1:0, devet minuta kasnije Vidović je povečao na 2:0.

NK Stolac je za rivala imao jajblaničku Turbinu koja je preko Agovića u 16. minuti povela 0:1. Anes Agović je još jednom pogodio mrežu Stočana u 85’ minuti za konačnih 0:2.

Gornjevakufska Sloga je ugostila lidera Kruševo i u 68. minuti Amer Mašetić je doveo Slogu u prednost, 1:0. U 82. minuti Tarik Sadiković je povečao na 2:0, da bi Agić u nadoknadi izgubljenog vremena postavio konačnih 3:0.

Rezultati,

Buturović Polje : FK Klis – NK Kamešnica (odgođena utakmica) .

Međugorje : NK Međugorje – NK Ljubuški 0:1 (Čuljak 24’)

Čapljina: NK Čapljina – NK Rama 2:2 (Blažević 40’ Brajković 53/ Ivić 45’ + 1, Rotim 73’ ) .

Livno: NK Troglav 1918 – NK Neum 2:0 (Banović 20’ Vidović 29’).

Stolac : NK Stolac – FK Turbina 0:2 ( Agović 16’ 85’ ) .

Grude: NK Grude – NK Brotnjo (odgođena utakmica) .

Gornji Vakuf /Uskoplje: NK Sloga – NK Kruševo 3:0 ( Mašetić 68’ Sadiković 82’ Agić 90+1) .