HercegovinaSport

Rezultati 12. kola Druge lige jug: Klis slavio u Čitluku

Derbi kola Kruševu, Klis pobjedio u Čitluku.

Svi susreti 12. Kola Druge lige FBiH su odigrani u nedjelju 12. oktobra, Derbi kola je odigran u Mostaru između dvije prvoplasirane ekipe NK Kruševa i NK Višića, u 23. minuti Jazvin je doveo lidara na tabeli u prednost, 1:0. minutu prije kraja prvog poluvremena, Ante Pažin je izjednaćio na 1:1. Džeba je u nadoknadi izgubljenog vremena 90+5 postigao pobjedonsni gol u ovom derbiju.

U Čitluku bivši prvak BiH, NK Brotnjo je ugostio hercegovački Hofenheim, FK Klis iz Buturović Polja koji je u 8. Minuti preko Faris Mušinoviće stekao prednost, 0:1, da bi stoper Adem Kozić u 32. minuti povečao na 0:2, što je bio i kranji rezultat.

U Podhumu kod Livna je odigran derbi začelja dvije posljednje plasirane ekipe, domača Kamešnica i Čapljina, u 15. minuti Luka Cvitanović je doveo Čapljince u rezulatsku prednost, 0:1, a, u 78. minuti Čeko je pogodio za konačnih 1:1.

Četverplasirani Ljubuški je bio domaćin Slogi iz Gornjeg Vakufa /Uskoplja, Antonio Čuljak je u 5. minuti doveo Ljubušake u prednost, 1:0, na 2:0 u 72. minuti povečao je Marko Čuljak, tri minute kasnije Granić je pogodio za 3:0.

Prozorska Rama je za rivala imala sastav livanjskog Troglava 1918 koji je u 9. minuti golom Bilića stekao prednost, 0:1, u 85. minuti Vrgoč povečava na 0:2, a, Slišković u nadoknadi izgubljenog vremena postiže gol za 0:3.

U Jablanici domača Turbina je ugostila Grude, Aldin Bečić je u 18’ pogodio mrežu gostiju iz Gruda, 1:0, Zahirović je u 84. Minuti povečao na 2:0, što je i konačni rezultat.

NK Neum je na svom stadionu Meteriz ugostio NK Međugorje, već u 5. minuti Šutalo je pogodio za Neumljane, 1:0, Vujnović je u 44. minuti povečao na 2:0 , Džida je u 53. minuti daoo gol za konačnih 2:1.

Rezultati,

Čitluk : NK Brotnjo – FK Klis 0:2 ( Mušinović 8’ Kozić 32’ )

Ljubuški : NK Ljubuški – NK Sloga 3:0 (A. Čuljak 5’ M. Čuljak 72’ Granić 75’ )

Podhum: NK Kamešnica – NK Čapljina 1:1 ( Čeko 78'/ Cvitanović 15’ ) .

Prozor/Rama:NK Rama – NK Troglav 1918 0:3 (Bilić 9’ Vrgoč 85’ Slišković 90’ +2 ).

Jablanica : FK Turbina – NK Grude 2:0 ( Bečić 18’ Zahirović 84’ ) .

Neum: NK Neum – NK Međugorje 2:1 (Šutalo 5’ Vujnović 44’ / Džida 53’).

Mostar: NK Kruševo – NK Višići 2:1 ( Jazvin 23’ Džeba 90'+5 /Pažin 44’ ) .