BiHSport

Odigrano 12.kolo Prve lige Federacije BiH

U 12.kolu Prve lige FBiH ubjedljiva pobjeda Slobode protiv Tomislava, Simm Bau bolji od Bratstva.

U Srebreniku domaća ekipa OFK Gradine je ugostila trećeplasiranu ekipu FK Goražda koji je završen rezultatom 0:0.

U Tuzli lider na tabeli Sloboda je u 35. minuti preko Dervišagića povela 1:0, u 56. Banović je izjednačio na 1:1. Husejnović postiže u 68. minuti za novo vodstvo Tuzlaka, 2:1. Dervišagić svojim drugim golom u 79’ minuti povečava na 3:1, da bi u 82. minuti Dilaver postavio konačnih 4:1.

BFK Simm Bau je ugostio gračaničko Bratstvo, u 23. minuti Martinović je doveo Simm Bau u vodstvo u 23’ minuti, 1:0. Isti igrač je u 63. minuti postigao drugi gol za konačnih 2:0.

Banovićka Budućnost je dočekala debitanta u ligi FK Gornji Rahić, Banovićani su prvi postigli gol u ovom terminu u 18. minuti Avdić je doveo domaće u prednost, 1:0. U drugom poluvremenu Husić je dvije minute prije kraja utakmice udvostručio prednos svoje ekipe, 2:0, da bi u posljednjoj minuti susreta Pirić postavio konačin 3:0.

U Kaknju domaći FK Rudar za rivala je imao tešanjski TOŠK i priiliku za drugu pobjedu, u prvom poluvremenu golman Tešnjaka Selimović dva puta je sjajnim odbranama spasio goste. U drugom poluvremenu u samo tri minute Kakanjci su slomili otpor TOŠK –a, u 80. minuti Kobilica je pogodio za vodstvo, 1:0, tri minute kasnije Hasanović je pogodio za 2:0.

Bihaćko Jedinstvo u duelu sa zeničkim Čelikom , u prvom poluvremenu nije bilo golova, a, u 57. minuti Guskić je pogodio za 1:0.

Gradačaćka Zvijezda je ugostila FK Mladost DK i u 30. minuti golom Mujčića stekla prednost, 1:0, što je i konaćni rezultat.

Ovo kolo nedjeljnim susretom su okončali u Olovu domaći Stupčanica i hadžički Radnik, u 30. minuti golom Božića domaći su stekli prednost, 1:0. U 45. minuti Sedin Ljuca je povečao na 2:0. U drugom poluvremenu u 68. minuti Vernes Islamagić je povečao na 3:0.

Srebrenik : OFK Gradina – FK Goražde 0:0 .

Tuzla: FK Sloboda – Tomislav 4:1 ( Dervišagić 35 ‘ 79' Husejnović 68' Dilaver 82'/ Banović 56’),

Maglaj :BFK Simm Bau – NK Bratstvo 2:0 (Martinović 23’ 63’ ) ,

Banovići : FK Budućnost – FK Gornji Rahić 3:0 ( Avdić 18’ Husić 88’ Pirić 90’ )

Kakanj : FK Rudar – NK TOŠK 2:0 (Kobilica 80’ Hasanović 83’ )

Bihać : NK Jedinstvo – NK Čelik 1:0 (Guskić 57’),

Gradačac : NK Zvijezda – FK Mladost 1:0 (Mujčić 30’ ).

Olovo : NK Stupčanica – FK Radnik 3:0 ( Božić 30’ Ljuca 45’ Islamagić 68’)

16. FK Mladost 12 2 2 8 16:22 8

Parovi 13. kolo , 4. oktobar u 13:30 sati, Doboj Kakanj : FK Mladost DK – NK Stupčanica , Hadžići : FK Radnik – FK Rudar, Goražde : FK Goražde – NK Zvijezda , Zenica : NK Čelik – FK Budućnost, Gornji Rahić : FK Gornji Rahić – OFK Gradina , Gračanica : NK Bratsvo – FK Sloboda, Tešanj : NK TOŠK – BFK Simm Bau, Tomislavgrad : NK Tomislav – NK Jedinstvo .