BiHSport

Odigrano 10.kolo Prve lige FBiH: Pobjeda Stupčanice u Gradačcu, lider Sloboda neumoljiva

Odigrane su utakmice 10. kola Prve lige FBiH, u subotu 14. oktobra odigrano je šest utakmica, OFK Gradina je ugostila hadžički Radnik, u 75. minuti Hasić je doveo domaće u prednost 1:0.

U Gradačcu domaća NK Zvijezda je ugostila najprijatnije iznenađenje olovsku NK Stupčanicu koja je u 25. minuti golom najboljg strijelaca Mehanovića povela 0:1, a, u 47. minuti Alić povečava na 0:2.

U Maglaju je BFK Simm Bau ugostio zenički Čelik, u 3’ minuti Isaković j pogodio vlastitu mrežu za vodstvo domaćih,1:0, u 3 ‘ Vazda je u 33. povečao na 2:0.

Petoplasirana banovićka Budućnost za rivala je imala sastav FK Mladost DK, Sijamija je u 22. minuti doveo Mladost u vodstvo 0:1, u 44. minuti Trumić je poravnao na 1:1 i u 90+1 postigao pobjedonosni gol, za 2:1.

Bivši premijerligaš, sada lider na tabeli tuzlanska Sloboda ugostila je debitante u Prvoj ligi FBiH, FK Gornji Rahić, Delić je u 32. minuti doveo lidere u prednost,1:0, da bi Ćvić u 49, povečao v odstvo Tuzlaka na 2;0

Kakanjski Rudar u domaćoj utakmici protiv gračanićkog Bratstva koje je u 25. minuti autogolom Tukića došlo u prednost, 0:1, pet minuta prijekraja utakmice Čehajiić je postavio konačnih 1:1.

10. kolo su zatvorili u Bihaću Jedinstvo i Goražde, Goraždani su u 28. minuti preko Jamakovića stekli prednost od 0:1, Harambašić u 64. minuti povečava prednost gostiju, 0:2.

U Tešnju domaći TOŠK je bio domaćim Tomislavu koji je u 61. minuti golom Ćerdića poveo 0:1. U 78. minuti Nikola Šiškou 78. minuti je povečao na 0:2, Marmat je u 81. smanjio na 1:2’, da bi Branimir Šiško u 83. Minuti postaavio konačnih 1:3

Rezultati,

Srebrenik : OFK Gradina – FK Radnik 1:0 ( Hasić 75’ ) ,

Gradačac : NK Zvijezda – NK Stupčanica 0:2 ( Mehanović 25’ Alić 47’).

Maglaj : BFK Simm Bau – FK Čelik 2:0 (Isaković 3’ (AG)’ Vazda 33 ‘ ),

Tešanj : NK TOŠK – NK Tomislav 1:3 (Marmat 81’ / Ćerdić 61’ Šiško 78’ 83’) ,

Banovići : FK Budućnost – FK Mladost DK 2:1 ( Trumić 44’ 90’ +1 /Sijamija 22’ )

Bihać : NK Jedinstvo – FK Goražde 0:2 (Jamaković 26’ Harambašić 64’ ).

Tuzla : FK Sloboda – FK Gornji Rahić 2:0 (Delić 32’ Čivić 49’ ),

Kakanj : FK Rudar – NK Bratstvo 1:1 ( Čehajić 85'/ Tukić 26 (AG).

16. FK Rudar 10 1 3 6 10:18 6

Parovi 11. kolo , 22. oktobar u 14:30 sati, Hadžići : FK Radnik – NK Zvijezda , Olovo : NK Stupčanica – FK Rudar, Doboj Kakanj : FK Mladost DK – OFK Gradina , Goražde : FK Goražde – FK Budućnost , Gornji Rahić : FK Gornji Rahić – NK Jedinstvo , Gračanica : NK Bratstvo – NK TOŠK , Zenica : FK Čelik – FK Sloboda , Tomislavgrad : NK Tomislav – BFK Simm Bau .