HercegovinaSport

Rezultati, 10. kolo Druge lige jug: Lider NK Kruševo ubjedljivo poražen u Ljubuškom

Odigrane su utakmice 10. Kolo Druge lige FBiH, grupa, Jug, U Stocu istoimeni sastav je ugostio FK Klisa iz Buturović polja, minimalno su slavili domaći igrači golom Marića u 44. minuti.

Destoplasiraani Neum je domaćin NK Višićima koji su na drugom mjestu, ali su Neumljani slavili, Marin Maslač je postigao dva gola, prvi u 30’ minuti,a drugi pet minuta kasnije za, 2:0, Vekelja je u 65. Minuti smanjio na !.2, da bi Veletić u 74, minuti postavio konačnih 3:1.

Derbi začelja u Jablanici igraju domaća Turbina i predposljednja Čapljina Zahirivić je u 16. minuti pogodio za 1:0, Agović je u 54 minuti povečao na 2:0, Cvjetičanin je u 557, minuti smanjio na 2:1, da bi Zukić u 83. minuti povečao prednost Jablaničana 3:1

U Podhumu fenjeraš Kamešnica je ugostila šestoplasirano Međugorje, u 9, minuti Stpić je donio prednost Kamešnici u 9. Minuti, u drugom poluvremenu na 1:1 Miličević je izjednačio na 1:1.

Trećeplasirano Brotnjo na svom stadionu Bare za rivala ima sedmpolasirani livanjski Troglav 1918, u 55. minuti Slišković je doveo Livnjake u prednost, a Prskalo u 63. minuti izjednačio na 2:2.

Petoplasirana Rama se nadala pobjedi u domaćem duelu sa gornjavakufskom Slogom, ali već u 6. minuti Armin Abazović je doveo goste u prednost, 0:1. U 75. minuti Rotim izjednačuje na 1:1. Agić je do kraja ppostiže tri gola, 77, 78. I 83. minuta za 1:4.

Ljubuški je ugostio ugostio lidera na tabeli NK Kruševo, Ljubuški je preko Marka Čuljka u 37. Minuti pogodio za !.0, da bi Pušić u 65. minuti autogolom povečao prednost Ljubušaka. U 80. minuti Granić povečava na 3:0.

Rezultati,

Stolac : NK Stolac – FK Klis 1:0 ( Marić 44 ‘ )

Neum : NK Neum – NK Višići 3:1 ( Maslać 30’ 35’ Vuletić 74’ /Vukelja 65’ )

Jablanica : FK Turbina – NK Čapljina 3:2 (Zahirović 16’ Agović 54’ Zukić 83'/ Cvjetičanin 57’ Kozarić 85’) .

Podhum : NK Kamešnica – NK Međugorje 1:1 (Stpić 9’ /Miličević 55’ ).

Čitluk : NK Brotnjo – NK Troglav 1918 3:3 (Prskalo 63’ 70’ 90'+1 / Slišković 55’ Vidović 75’ Ljutić 86’) .

Prozor /Rama : NK Rama – NK Sloga 1:4 (Rotim 75’ / Abazović 6’ Agić 77’ 78’ 83’).

Ljubuški : NK Ljubuški – NK Kruševo 3:0 ( Čuljak 37 ‘ Pušić 65’ (AG), Granić 80'/ ) .