HercegovinaSport

Rezultati 8. kola Druge lige grupa Jug, ponovo efikasni strijelci

Ponovo efikasni strijelci, postigli 29 golova

U nedjelju 8. oktobra odigrani su svi susret 8. kola Druge lige FBiH , grupa Jug.

U Prozoru /Rami odigran je derbi kola između trećeplasirane Rame i lidera na tabeli NK Kruševa u 36. Minuti Turajlić je doveo goste u prednost 0:1, u 37. Minuti Čule je povečao na 0:2, u 43. i 40. Minuti  49. Minuti Budimir je izjednaćio na 2:2, da bi Salko Jazvin u 54. minuti postiggao gol za 2:3

Derbi začelja u Grudama su odigrali dvije posljednje plasirane ekipe NK Grude i NK Čapljina koji je pripao domaćoj ekipi golom  Bašića

13- plasirani NK Stolac je ugostio šestoplasirani livanjski NK Troglav 1918 koji je golovima Roberta Stankovića stekao prednost od 0:2, 25. I 28. minuta

Petoplasirani NK Brotnjo bio je domaćin gornjevakufskoj Slogi koju je pobjedio rezultatom 3:2.

NK Neum je ugostio sastav NK Ljubuški koji je zabilježio visoko pobjedu, u 57’ Čuljak je doveo Ljubušake u 57. Minuti u prednost 0:1, tri minute kasnije isti igrač povečava na 0:2, u 72. minuti Granić povečana 0:3, u 79. Minuti Vujnović smanjuje na 1:3, Da bi Puljić u 80. Minuti svojim golom postavio 1:4, a završio Mišetić u 89. Minuti 1:5.

U Jablanici osmoplasiraana FK Turbina je odigrala utakmicu protiv NK Međugorja, već u 16. minuti Kristijan Stanić je doveo Međugorje u prednost 0:1, u 33 minuti Pandža je prednost gostiju 0:2. U 56. Minuti Sabljić pogađa za 0:3, a Bencun u 60. Minuti postavlja konačih 0:4

U Podhumu kod Livna fenjeraš Kamešnice koja je bez pobjede ugostit će drugoplasirani ekipu NK Višići, u 29. minuti Kordić dovodi u vodstvo gostujući sastav, 0:1, u 57. Minuti Pažin  povečava na 0:2, povečava prednost, dok za domaće golove su postigli Latica i Vidović

Rezultati,

Prozor / Rama : NK Rama – NK Kruševo 2:3 (Budimir 43’ 49'/ Turajlić 35’ Čule 37” Jazvin 53’ )

Grude : NK Grude – NK Čapljina   1:0 (Bašić 51’ )

Stolac  : NK Stolac – NK Troglav 1918 3:0 (Stanković 25 ‘ 28’ 90'+ 2   )  .

Čitluk : NK Brotnjo – NK Sloga 3:2 (Ereiz 53’ Ćorić 63’ Mijatović 90’ /Zukanović 69’ Abazović 71’  ).

Neum : NK Neum – NK Ljubuški 1:5 (Vujnović 79’ / Čuljak 57 ‘ 60 ‘ Granić 72 ‘ Puljić 80 ‘ Mišetić 89’) .

Jablanica : FK Turbina – NK Međugorje 0:4  (Stanić 16 ‘ Pandža 33' Sabljić 56’ Bencin 60 ‘ ).

Podhum : NK Kamešnica – NK Višići 2:3 ( Letica 72’ Vidović 86’  / Kordić 29’ Pažin 57’ 69’  ) .