BiHSport

Odigrane utakmice 9. kola Prve lige Federacije BiH

Odjava , 9.kolo  Prve lige Federacije BiH

U subotu 7. oktobra u Goraždu je odigran derbi kola između FK Goražda i lidera na tabeli tuzlanske Slobode. U 42. minuti Tatar je izveo korner, Harambašić je najprisebniji i dovodi Goražde u vodstvo, 1:0. U 45. minuti bomba Tatara, ali je stativa spasila Tuzlake. Goražde je puno više pokazalo, mogli su dati još golova. U drugom poluvremenu Mašić je u 70. pogodio za 2:0.

Gradačaćka Zvijezda je ugostila kakanjski Rudar kojeg je savladala 3;0, Čaušević je u 48. minuti doveo domaće u prednost, na 2:0 nakon tri minute Azer Kozić je povečao u 51. minuti na 2:0, da bi Mikić u 84. minuti povečao na 3:0.

U Tomislavgradu NK Tomislav je bio domaćin gračanićkom Bratstvu, u prvom poluvremenu nije bilo golova. U drugom dijelu utakmice u 52. minuti Šiško  je doveo domaće u prednost, 1:0, deset minuta kasnije Petar Banović najbolji strijeac Tomislava je povečao prednost na 2:0, u 83. minuti Šer je smanjio na 2:1, što je konačni rezultat.

Zenički Čelik za rivala je imao NK TOŠK, ovaj susret je završen rezultatom, 1:1, poveo je Čelik u sudijskoj nadoknadi od 5. minuta, golom Mašića, 1:0,  da bi isto u sudijskoj nadoknadi  Hankić, minutu posllije izjednačio na 1:1.

U nedjelju 8. oktobra u Olovu je Stupčanica ugostila OFK Gradinu iz Srebrenika koji je završen 0:0.

Hadžićki Radnik je  u goste primio sastav banovićke Budućnosti koja je u 34. minutii golom Husića stekla prednost 0:1, četiri minute kasnije Nargilić je poravnao na 1:1..

Novajlija u prvoligaškom društvu FK Gornji Rahić je dočekao ekipu BFK Simm Bau koji je na isteku prvog poluvremena golom Vasiljevića stekao prednost 0:1, u drugom dijelu utakmice Fačić je u 54. minuti poravnao na 1:1.

U Doboju kod Kaknja Mladost DK je ugostila  bihaćko Jedinstvo, u 25. minuti  Kulović je doveo u vodstvo Mladost DK 1:0, u 42. minuti Bakić je izjednačio na 1:1, da bi u nadoknadi sudijskog vremena Sijamija ponovo donio prednost sastavu Mladosti 2:1. U 49. minuti Grahovac povećava na 3:1, u 80. minuti Piljug je povečao prednost Mladosti DK 4:1 i Zec je u 90’ postavio konačnih 5:1..

Rezultati,

Olovo :  NK Stupčanica – OFK Gradina 0:0 ,

Gradačac :  NK Zvijezda – FK Rudar 3:0 ( Čaušević 48’ Kozić 51 ‘ Mikić 84’ ).

Zenica : FK Čelik – NK TOŠK 1:1 ( Mašić 90’ +5/ Hantić 90’ + 6),

Tomislavgrad : NK Tomislav -NK Bratstvo 2:1( Šiško 52’ Banović  62’   / Šer 83’  ) ,

Hadžići : FK Radnik – FK Budućnost 1:1 ( Nargilić 38’ / Husić 34’),

Goražde  : FK Goražde – FK Sloboda 2:0 (Harambašić 42’ Mašić 70 ‘ ).

Doboj Kakanj : Mladost DK –  NK Jedinstvo 5:1 ( Kulović 25 ‘ Sijamija 45'+ 1, Grahovac 49' Piljug 80’ Zec 90 / Bakić 42 ‘ ),

Gornji Rahić : FK Gornji Rahić –  BFK Simm Bau 2:1  ( Fačić 54’ 90'/ Vasiljević 45'+2 ).

16. FK Rudar 9 1 2 6 9:17  5

Parovi 10. kolo , 14. oktobar u 15:00 sati, Gradačac : NK Zvijezda – NK Stupčanica , Srebrenik : OFK Gradina – FK Radnik , Banovići : FK Budućnost – Mladost DK , Bihać :   NK Jedinstvo – FK Goražde , Kakanj  : FK Rudar – NK Bratstvo , Tuzla : FK Sloboda – FK Gornji Rahić, Tešanj : NK TOŠK – NK Tomislav, Maglaj : BFK Simm Bau- FK Čelik  .