BiHKonjicSport

Remi Igmana i Slobode, Sarajevo slavilo u Trebinju

U sklopu 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Igman je u Konjicu remizirao sa Slobodom 1:1.

Bio je Igman bolji rival, posebno u prvom poluvremenu, ali Tuzlaci su uz mnogo sreće danas ostali neporaženi.

U sedmoj minuti velika prilika za Igman, Hebibović je iz slobodnog udarca pogodio stativu. U 21. minuti ponovo se tresao okvir gola gostiju, Ramić je pogodio prečku. Tri minute kasnije je lopta još jednom završila na okviru gola, i ovaj put je šutirao Ramić, i ponovo je pogodio prečku.

Bolja igra Konjičana se isplatila u 32. minuti kada je za 1:0 pogodio Ramić.

Veliku priliku je tim Husrefa Musemića imao i u 37. minuti, ali je Erić odbranio pokušaj Denkovića.

I baš kada se činilo da će Igman otići na odmor sa zasluženom prednošću, u sudijskoj nadoknadi prvog dijela nakon kornera najbolje se snašao Kurtalić i loptu poslao u mrežu Konjičana za 1:1.

Igman je bolje otvorio i drugo poluvrijeme. U 49. minuti Bodul je iz dobre prilike šutirao preko gola. U drugom poluvremenu Sloboda je bila ofanzivnija u odnosu na svoju igru iz prvog dijela.

U finišu je viđen veliki pritisak domaćina, ali Sloboda se nekako uspjela odbraniti i uz mnogo sreće osvojiti bod. Hebibović je posljednji imao veliku šansu, ali je izblokiran na petercu.

Premijer liga BiH, 26. kolo:

Igman – Sloboda 1:1 (Ramić / Kurtalić)

Igman: Ćeman, Duraković, Mahmić, Dupovac, Hebibović, Drljević, Jakupović, Bodul, Denković, Hrelja i Ramić.

Sloboda: Erić, Ćivić, Jusić, Šubert, Hadžibeganović, Mešić, Kurtalić, Vošnjak, Delić, Husejinović, Komazec.

Leotar je u Trebinju u duelu 26. kola Premijer lige BiH doživio težak poraz od Sarajeva rezultatom 0:3.

Gosti su odlično ušli u meč i poveli u 31. minuti golom Ziljkića.Fudbaleri Sarajeva su dominirali i u nastavku meča te postigli nova dva gola. Prvo je Martinović u 59. minuti zabio nakon asistencije Vrančića, da bi Oliveira u 85. minuti spektakularno pogodio i ovjerio trijumf Sarajeva.

Sloga je u Doboju u duelu 26. kola PL BiH pobijedila Posušje rezultatom 2:0.