SportSvijet

Liga prvaka: Borussia savladala Chelsea, Benfica napravila veliki korak ka četvrtfinalu

Odigrana su još dva susreta osmine Liga prvaka, Borussia Dortmund je na svom terenu pobjedila Chelsea, dok je Benfica u gostima bila bolja od Club Bruggea.

Od 62. minute Borussia je povela sa 1:0. Korner je bio za Chelsea, a nakon odbijene lopte Adeyemi je sa svoje polovice krenuo prema golu Chelseaja, prošao je Fernandeza, a onda i Kepu i mirno zabio.

Borussia Dortmund je na kraju slavila važnu pobjedu pred revaš meč u Londonu.

Benfica je imala prvu priliku već u trećoj minuti, Otamendi je nakon kornera glavom prebacio loptu do Ramosa, a napadač tima iz Lisabona pucao je glavom, ali je Mignolet uhvatio loptu.

Jack Hendry je oborio protivnika u 50. minuti meča i sudija je pokazao na bijelu tačku, siguran realizator kaznenog udarca bio je Joao Mario.

U finišu utakmice Benfica je stigla do novog gola. Pogrešku u obrani je spremno dočekao David Neres i mirno zabio iz blizine za 0:2.

Benfica je nakon gola držala loptu u svojim nogama i u potpunosti kontrolirala meč do samog kraja, gdje je slavila zasluženu pobjedu.