KonjicSportVijesti

Željo u Konjicu protivniku dao devet golova

Fudbalski klub Željezničar danas je odigrao pripremni susret protiv FK Sutjeska Foča na Gradskom stadionu u Konjicu i slavio ubjedljiv trijumf rezultatom 9:0.

Za Željezničar su od prve minute igrali: Bender, Galić, Drina, Kosorić, Jašarević, Hajdarević, Hodžić, Amoah, Štilić, Drljo i Križevac.

Plavi sa Grbavice do prednosti su došli već u drugoj minuti, kada je mrežu Sutjeske pogodio Križevac. U 31. minuti Amoah je povisio na 2:0, a već u 33. bilo je 3:0. Treći pogodak postigao je Drljo.

Drugo poluvrijeme donijelo je nove pogotke u mreži Sutjeske. U 47. minuti za 4:0 pogodio je Drljo, kome je to bio drugi današnji pogodak. Već u 58. bilo je 5:0, kada je mrežu protivničke ekipe pogodio Beganović. Potom je defanzivac Sutjeske postigao šesti gol, a napadač Željezničara Beganović lijepom pogotkom postavio 7:0 u 81. minuti utakmice. Do kraja utakmice mrežu Sutjeske napunili su i Haračić, te Santos za konačnih 9:0.