KonjicSportVijesti

Juniori FK Konjica poraženi od Hercegovine

Juniori Futsal kluba Konjic jučer su odigrali utakmicu 6.kola Premijer futsal lige BiH za juniore.

U Sportskoj dvorani u Konjicu, mladi Konjičani su dočekali ekipu MNK Hercegovina Široki Brijeg. Nakon tri pobjede u nizu, ekipa Konjica je doživjela poraz, rezulatom 3:4 bila je uspješnija ekipa Hercegovine. Domaćin je u prvom pluvremenu poveo sa 3:0, dva gola je dao Samed Duran, jedan gol Seid Omerović, a gosti su u posljednjim trenucima prvog poluvremena postigli gol i smanjili vodstvo. U drugom poluvremenu gosti iz Širokog Brijega igraju agresivnije i ofanzivnije, uspjevaju preokrenuti rezultat u svoju korist i na kraju uz dosta sportske sreće slaviti.

Treba napomenuti, bez obzira na poraz, da su juniori Konjica odigrali još jednu dobru utakmicu, pokazali da su budućnost kluba. Poraženi su samo zbog nedostatka sreće, jer imali su sijaset prilika da utakmicu riješe u svoju korist, a golman gostiju i nekoliko pogođenih stativa spriječile su ih da se ponovo raduju.

U narednom 7.kolu Premijer juniorske futsal lige, juniori FK Konjica gostuju u Cazinu ekipi MNK Bubamara.