KonjicSportVijesti

Pobjeda futsalera Sloge protiv Konjica

U okviru 10.kola Premijer futsal lige Bosne i Hercegovine ekipa Sloge iz Gornjeg Vakufa na domaćem parketu dočekala ekipu Futsal kluba Konjic.

Na otvaranju utakmice borba na sredini terena i tvrda igra obje ekipe koja je rezultirala malim brojem šansi u uvodnih pet minuta

Na prvi gol se čekalo do 6.minute kada Admir Zukan preciznim udarcem iz faula dovodi domaću ekipu do prednosti od 1:0.

Poslije gola domaćih utakmice se otvara te se igra jačim tempom u odnosu na nekoliko uvodnih minuta.

U 16.minutu neobranjivim šutem izvana Emir Milanović je povećao prednost Sloge na 2:0.

U finišu prvog dijela gosti iz Konjica su igrom na višak pokušali slomiti odbranu domaćih, ali bezuspješno te se na odmor otišlo pri rezultatu 2:0 za Slogu.

Na otvaranju drugog dijela ekipa Konjica nastavila je sa igrom na višak doći do gola, ali ponovo bez uspjeha.

U nastavku su gosti iz Konjica imali loptu pod svojom kontrolom, ali domaća ekipa je uspjela sačuvati svoju mrežu netaknutnom.

Treba spomenuti odličnu partiju golmana Delića koji je sve šuteve gostiju vrlo lahko “ukrotio”

U 33.minutu Ilhan Skeho pogodio je za 3:0 i potvrdio pobjedu Sloge u ovom susretu.

Do kraja utakmice gosti iz Konjica su ponovo svim snagama napadali gol domaćih, ali rezultat se nije mijenjao.

MNK SLOGA: Delić, Turić, Latić, Zukan, Petak, Demirović, Bilkan, Skeho, Petrović, Milanović, Marinčić, Sušić, Šibčić, Milanović.

FK KONJIC: Romović, Kovačević, Jusić, Handžić, Bilić, Kovačević, Kožul, Graho, Murtić, Šabanović, Duran, Omerović, Debelnogić.