HercegovinaKonjicSportVijesti

Domaći fudbal, odjava, 25. kolo Druge lige FBiH

U srijedu 8. maja odigrano 25. vanredno kolo Druge lige FBiH, grupa Jug

U Čapljini fenjeraš NK Čapljina je ugostila jablaničku FK Turbina, u 2. minuti Blažević je doveo NK Čapljinu u prednost od 1:0, u 17. minuti Zukić je poravanao na 1:1, u 26. minuti Urban je ponovo doveo Čapljine u prednost od 2:1, u 62. Menalo je povećao na 3:1, šest minuta kasnije, isti igrač je povećao prednost domaćih, 4:1, da bi Keskin u 74. minuti postavio konačnih 4:2.

Livanjski NK Troglav 1918, šestoplasirana ekipa, 35 bodova je bio domaćin NK Brotnju, u 56. minuti Vidović je doveo domaći sastav u 56. minuti, 1:0, u 69. minuti Prskalo je izjednačio na 1:1, da bi deset minuta kasnije Arsim Gašić svojim golom postavio konačnih 1:2.

NK Međugorje je ugostilo predposljednju NK Kamešnicu, koju je savladala rezultatom, 5:0, Čakić je u 45. minuti doveo domaće u prednost, 1:0, Vasilj je u 73. minuti povećao na 2:0, Miličević u 76 na 3:0, Čakić je u 79. minuti povećao na 4:0, a Bandić u 81. postavio konačnih 5:0.

Gornjevakufska NK Sloga je bila domaćin prozorskoj NK Rami, domaći su u 4. i petoj minuti golovima Gavaša i Delača u 5. minuti stekli prednost 2:0, Markešić je u 17. minuti smanjio na 2:1, a Pločkinjić je u 34. minuti izjednačio na 2:2, Markešić je u 49. minuti postigao autogol, za vođstvo Sloge 3:2, a, Jeličić je u 76. minuti postavio konačnih 3:3.

NK Višići dočekala je NK Neum koji je slavio rezultatom 0:3, u 66. minuti Kremek je doveo NK Neum u prednost, 0:1, Matić je u 71. povećao na 0:2, a, Mustapić je u posljednjoj minuti postavio konačih 0:3.

U Buturović Polju FK Klis, je bio domaćin sastavu NK Stolac, u prvom poluvremenu mreže su mirovale, u drugom, mlađahni strijelac Mirnes Jahić je postigao tri gola za domaće, u 57. minuti, 1:0, 60 minuti 2:0, i 69. minuti 3:0, Maid Graho je u 72. minuti povećao na 4:0, da bi Mirsad Hakalović u 89. minuti postavio konaćni 5:0.

Čapljina: NK Čapljina – FK Turbina 4:2 (Blažević 2’ Urban 26’ Menalo 62’ 68’ /Zukić 17’ Keskin 74’),

Livno : NK Troglav 1918 – NK Brotnjo 1:2 (Vidović 56'/ Prskalo 69’ Gašić 79’),

Međugorje : NK Međugorje – NK Kamešnica 5:0 (Čakić 45’ 79’ Vasilj 73’ Miličević 76’ Bandić 81’),

Gornji Vakuf-Uskoplje : NK Sloga – NK Rama 3:3 (Glavaš 4’ Delač 5’ Markešić 49’ AG/Ivić 17’ Pločkinjić 34’ Jeličić 36’),

Višići :NK Višići – NK Neum 0:3 (Krmek 66’ Matić 71’ Mustapić 90’),

Buturović Polje : FK Klis – NK Stolac 5:0 (Mirnes Jahić 57’ 60 69’ Graho 72’ Hakalović 89’),

Derbi prve dvije prvoplasirane ekipe, NK Kruševa i NK Ljubuškog igra se u četvrtak 9. maja u Mostaru sa početkom u 17:00 sati.

Parovi, 26. Kola, 12.maj:

Ljubuški : NK Ljubuški – NK Višići, Neum: NK Neum – NK Sloga, Prozor – Rama : NK Rama – NK Međugorje, Podhum : NK Kamešnica – NK Troglav 1918, Čitluk : NK Brotnjo – NK Čapljina, Jablanica : FK Turbina – FK Klis, Stolac : NK Stolac – NK Grude. Slobodna ekipa NK Kruševo;

FK Klis – NK Stolac 5:0 (0:0)

Buturović polje, stadion Seid Padalović Buturović Polje, gledalaca 400, glavni sudija Nedim Kapidžić (Blagaj – Mostar), pomoćnici Muamer Memić (Blagaj – Mostar) i Mirza Jakić (Mostar), delegat Enver Vilogorac (Mostar).

Strijelci: 1:0 – Jahić (57), 2:0 – Jahić (60), 3:0 – Jahić (69), 4:0 – Graho (72), 5:0 – Hakalović (89).

Igrač utakmice: Mirnes Jahić (FK Klis).

FK Klis : Ćosić, Kozić, Šehić, Hebibović, Begluk (od 61 Ovnović), Mehić ( 61 Hakalović), Omerović, Jahić, Brekalo (od 88 Mustafić), M.Graho (od 76. Gagula), Vila ( 73. E. Graho), trener Nedim Kudra;

NK Stolac: Obradović, Katičić, Ljoljić, Bešo (od 64. Perić), Prkačin (od 64. Jurković), Raguž (od 84. Matić), Marić, Stanković, Škrba, Anđelić, Perić, Marić (od 78. Raić), trener Haris Buzaljko;