BiHSportVijesti

Domaći fudbal, odjava, 22. kolo Prve lige FBiH

U Kaknju je FK Rudar bio domaćin OFK Gradini, u 23. minuti Džafić je doveo Kakanjce u prednost, 1:0, u 35. minuti Hrustanović je povećao na 2:0, Hubanić je u 80. minuti postavio konačnih 3:0.

Gračaničko NK Bratstvo je ugostilo FK Gornji Rahić, domaći su preko Jaganjca u 8. minuti stekli prednost 1:0, u 33. minuti za FK Gornji Rahić Mehmedović je izjednačio na 1:1, u 37. minuti Poturalić je donio domaćoj ekipi ponovo vodstvo, 2:1, u 53. minuti Vasliljević u 53. minuti povećao na 3:1, da bi Smajić u 64. povećao na 4:1, Ali je na 77. minuti smanjio na 4:2, Mehmedović je u 66. minuti smanjio na 4:3, Poturalić je u 80. minuti svojim drugim golom povećao 5:3, a Avdagić je u 84. minuti postavio konačnih 6:3.

Lider na tabeli FK Sloboda za rivala je imala sastav FK Radnika, ovaj susret je završen nepopupulranim rezultat, 0:0, što je veliko izmenađenje.

U Maglaju BFK Simm Bau je ugostio fenjeraša FK Mladost Doboj Kakanj, već u 3. minuti Bonić je doveo goste u prednost, 0:1, u 18. minuti Stjepanović je poravnao na 1:1, u 27. minuti Resić je pogodio za 2:1 za domaću ekipu, u 32. minuti Brkić je svojim golom izjednačio na 2:2 . U 69. minuti Vladić je pogodio za 3:2, da bi Martinović u 87. minuti postavio konačnih 4:2.

U Tomislavgradu NK Tomislav ugostio je zenički NK Čelik, u 30. minuti Šiško je doveo domaće u prednost, 1:0, da bi Mašić postavio konačnih 1:1 u 82. minuti.

U Bihaću NK Jedinstvo je bio domaćin drugoplasiranoj NK Stupčanici, koja je golom Krahmetovića u 51. minuti osvojila tri boda.

U Tešnju NK TOŠK je ugostio FK Goražde, u 7. minuti Mašić je doveo Goraždane u prednost 0:1, dok je Rašević u 18. minuti postavio konačnih 0:2.

U Banovićima FK Budućnost je ugostila NK Zvijezdu iz Gradačca, koja je u 3. minuti golom Mujčića stekla prednost s 0:1 na 0:2 povećao je Huseinbašić 9:2, da bi Kovačević u 78. minuti postavio konačnih 1:2.

Rezultati:

Kakanj : FK Rudar – OFK Gradina 3:0 (Džafić 33’ Hrustanović 35’ Hubanić 80’) .

Gračanica : NK Bratstvo – FK Gornji Rahić 6:3 (Jaganjac 8’ Poturalić 37’ 80’ Vasiljević 53’ Smajić 64’ Avdagić 84'/Mehmedović 33’ 66’ Ali 77’).

Tuzla : FK Sloboda – FK Radnik 0:0

Maglaj : BFK Simm Bau – FK Mladost 4:2 (Stjepanović 18’ Resić 27’ Vladić 69’ Martinović 87’ / Bonić 3’ Brlić 32’)

Tomislavgrad : NK Tomislav – NK Čelik 1:1 (Šiško 30’ / Mašić 82’)

Bihać : NK Jedinstvo – NK Stupčanica 0:1 (Karahmetović 51’)

Tešanj : NK TOŠK – FK Goražde 0:2 (Mašić 7’ Rašević 18’)

Banovići : FK Budućnost – NK Zvijezda 1:2 (Kovačević 78’ /Mujčić 3’ Huseinbašić 19’)