HercegovinaKonjicSportVijesti

Domaći fudbal, odjava, 22. kolo Druge lige

U Buturović Polju, FK Klis je bio domaćin NK Čapljini i već u 2. minuti preko Muamera Vile, domaći su poveli 1:0, u 25. minuti Graho je povećao na 2:0, a Pažin je u 36. minuti postavio konačni rezultat 2:1.

U Prozor-Rami, NK Rama je ugostila lidera na tabeli NK Ljubuški, u 42. minuti Puljić je doveo Ljubušake u prednost 0:1, da bi Budimir u 5.8 minuti izjednačio na 1:1, isti igrač je u 79. minuti doveo domaće u prednost 2:1.

U Stocu, NK Stolac je dočekao NK Međugorje, koje je u 4. minuti preko Bandića povelo 0:1, u 40. minuti Miličević je povećao na 0:2, a Stanković je 65. minuti smanjio na 1:2, da bi Bandić u 90'+ 3’ postavio konačnih 1:3.

U Podhumu kod Livna, NK Kamešnica koja je na pretposljednjem mjestu, ugostila je drugoplasirana sastav NK Kruševo, u 12. minuti Čeko je doveo domaće u prednost 1:0, u 38. minuti Vranjić je izjednačio na 1:1, da bi Čule u 43. minuti doveo NK Kruševo u prednost 1:2.

Jablanička Turbina nakon pobjede u Višićima za rivala je imala gornjevakufsku Slogu, koja je preko Grubeše u 38. minuti stekla prednost 0:1, u 64. minuti Zukić je izjednačio na 1:1, Grubeša je postigao dva gola, u 38. i 58. minuti za 1:3.

NK Brotnjo je dočekao sastav NK Višići, u 29. mninuti Bunoza je doveo NK Višiće u prednost 0:1, da bi potom Pehar u 37. poravnao na 1:1, a Miličević je u 66. minuti doveo NK Brotnjo u prednost 2:1, Planinić je u 81. minuti povećao na 3:1.

U Grudama istoimeni sastav je bio domaćin NK Troglavu, koji je u 47. minuti preko Karadže poveo 0:1.

Rezultati:

Buturović Polje : FK Klis – NK Čapljina 2:1 (Vila 2’ Graho 25’ / Pažin 36)

Prozor – Rama : NK Rama – NK Ljubuški 2:1 (Budimir 58’ 79’ /Puljić 42’)

Stolac: NK Stolac – NK Međugorje 1:3 (Stanković 65'/Bandić 4’ 90+3’ Miličević 40’)

Podhum: NK Kamešnica – NK Kruševo 1:2 (Čeko 12’ / Vranjić 38’ Čule 43’)

Jablanica: FK Turbina – NK Sloga 1:3 (Zukić 64’ /Grubeša 38’ 58’ Abazović 70’)

Čitluk : NK Brotnjo – NK Višići 3:1 (Pehar 37’ Miličević 66’ Planinić 81'/Bunoza 29’)

Grude : NK Grude – NK Troglav 1918 0:1 (Karadža 47’)