KonjicSportVijesti

Košarkaši Konjica slavili protiv Čelika

Ekipa Košarkaškog kluba Konjic u subotu je odigrala posljednju domaću utakmicu regularnog dijela sezone.

U okviru 21. kola A2 lige FBiH, KK Konjic je dočekao ekipu OKK Čelik iz Zenice i ostvario pobjedu rezultatom 89:66.

Utakmica je bila dosta zahtjevna i do zadnje četvrtine potpuno neizvjesna. Gosti su u drugi dio sezone ušli pojačani sa većim ambicijama.

U prvom poluvremenu gosti su imali vodstvo duži period, a u jednom trenutku i prednost od 12 poena, ali su se Konjičani prije poluvremena uspjeli vratiti vezanim poenima i dobrom odbranom, te su na poluvrijeme otišli sa 6 poena prednosti.

Na kraju 3. četvrtine rezultat je bio izjednačen, 61:61. Ali u zadnjoj dionici igrači Konjica, nošeni podrškom publike, odigrali su sjajnu četvrtinu. Jakom odbranom zadržali su goste na samo 5 postignutih poena, a u napadu su bili raspoloženi i postigli 28 poena.

Svi igrači Konjica dobili su priliku za igru, double double učinak imali su Parcan sa 26 poena i 17 skokova i Kozić sa 10 poena i 13 asistencija. Pored njih dvocifreni su bili i Bećirović sa 21 postignutim poenom, te Novalić sa 12 poena.