HercegovinaJablanicaKonjicSportVijesti

Domaći fudbal, odjava, 19. kolo Druge lige

U Gornjem Vakufu-Uskoplju NK Sloga je ugostila FK Klis iz Buturović Polja i golom Mašetića u 17. minuti stekla prednost, 1:0, da bi Mirnes Jahić u 37. poravnao na 1:1. U 55. minuti Abazović je pogodio za 2:1, da bi Hakalović u 79. postavio konačnih 2:2.

Prvi gol u ovom kolu je pao u Prozor-Rami, kada je Babić u 6. minuti doveo domaće u prednost, 1:0, u 47. minuti Petrović je izjednačio na 1:1, da bi Budimir u 53. ponovo doveo domaći sastav u prednost 2:1.

U Međugorju istoimena ekipa je ugostila NK Čapljinu. Na ovoj utakmici za pet minuta su postignuta tri gola, u 9. minuti gosti iz Čapljine su došli u vođstvo preko Menala, u narednoj minuti Džida je izjednačio na 1:1, da bi Bandić u 14. minuti doveo NK Međugorje u prednost od 2:1, Bandić je pogodio u 14. i 88. minuti, za Čapljince Menalo je dao tri gola, a Pažin jedan.

NK Ljubuški je ugostio Turbinu koju je visoko porazio golovima Puljića 5. minuti, Čakića u 60. minuti, Vasiljka 29’, Vištice 32., Granića 43. minuta, Čuljka 49. minuta. Za FK Turbinu Zukić je u 54. minuti smanjio prednost domaćeg satava, 5:1, i Zahirović za konačnih 5:2.

NK Neum je bio domaćin NK Brotnju iz Čitluka, u 45 minuti Lovrić je doveo domaće u prednost, 1:0, da bi Prskalo sa dva gola donio pobjedu NK Brotnju od 2:1.

U Mostaru NK Kruševo je ugostio NK Stolac i tek u 44. minuti golom Vranjića steklo prednost, 1:0, da bi dvije minute kasnije, Čule povećao na 2:0, potom je Vranjić pogodio još jednom za 3:0 i Džeba za 4:0.

U Višićima, istoimena ekipa bila je domaćin sastavu NK Grude, strijelci su Bunoza 2 gola, Čerkez i Puljić za Višiće, te Tolić za Grude.

Rezultati:

Gornji Vakuf-Uskoplje : NK Sloga – FK Klis 2:2 (Mašetić 17’ Abazović 55'/Jahić 37’ Hakalović 79’);

Prozor-Rama : NK Rama – NK Kamešnica 2:1 (Babić 6’ Budimir 53'/Petrović 47’);

Međugorje: NK Međugorje – NK Čapljina 5:4 (Džida 10’, Bandić 14’, 88’, Čakić 60’, Vasilj 84/Menalo 9’, 55’, 90’, Pažin 67’);

Ljubuški: NK Ljubuški – FK Turbina 5:2 (Puljić 5’ Čuljak 29’ 49’ Vištica 32’ Granić 43'/Zukić 54'Zahirović 77’);

Neum: NK Neum – NK Brotnjo 1:2 (Lovrić 45'/Prskalo 85’ 90 + 5’);

Mostar: NK Kruševo – NK Stolac 4:0 (Vranjić 44’ 58’ Čule 46’ Džeba 67’);

Višići: NK Višići – NK Grude 4:1 (Bunoza 12’ 81’ Čerkez 66’ Puljić 85/Tolić 52’);